Emma Čaputová sa vyjadrila v kauze Taraba. Politológ má jasný odkaz: Poslanec by sa mal ukájať inde

  • Na svojom Instagrame sa k situácii vyjadrila samotná Emma Čaputová
  • Ďakuje všetkým za prejavenú podporu
  • Poslanec Taraba považuje akékoľvek takéto atakovanie za šikanu voči jeho osobe
Na snímke modelka Emma čaputová a poslanec NR SR a predseda KDŽP - Aliancia za Slovensko (Kresťanská demokracia a Život prosperita) Tomáš Taraba
Na snímke modelka Emma čaputová a poslanec NR SR Tomáš Taraba, Fashion LIVE/Emma Čaputová TASR/Jakub Kotian
  • Na svojom Instagrame sa k situácii vyjadrila samotná Emma Čaputová
  • Ďakuje všetkým za prejavenú podporu
  • Poslanec Taraba považuje akékoľvek takéto atakovanie za šikanu voči jeho osobe

Poslanec Tomáš Taraba počas dnešného dňa zverejnil status s fotografiou dcéry prezidentky Zuzany Čaputovej, Emmy Čaputovej, pri ktorej napísal, „Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku,“ uviedol v popise príspevku.

Od zverejnenia tohto statusu sa Emmy Čaputovej zastalo niekoľko poslancov či verejne známych osôb, rovnako sa k tomuto príspevku vyjadrila samotná prezidentka. V kontexte jeho profilu totižto ide o zosmiešnenie vzhľadu mladej modelky.

Emma Čaputová sa krátko po vypuknutí tohto verejného škandálu vyjadrila na svojom Instagramovom profile, kde sa vo svojom krátkom príbehu (stories) poďakovala všetkým, ktorí jej prejavili akúkoľvek podporu.

Ďalej uviedla „I keď to zosmiešnenie mierilo na mňa, chápem, že to mnohých z vás pohoršilo, lebo to má väčší dosah. Týka sa to všetkých, ktorí si už útoky a šikanu na internete zažili.“ V poslednom príspevku sa ešte raz verejne poďakovala všetkým za podporu. „Posielam ju ďalej každému, kto si zažil niečo podobné,“ dodala.

zdroj: Instagram/emma_caputová

Poslanec Tomáš Taraba, bývalý člen klubu ĽSNS a súčasný predseda strany ŽIVOT, sa k svojmu už publikovanému príspevku vyjadril počas dnešného dňa na svojej sociálnej sieti opäť, tentokrát však prostredníctvom videa.

V úvode poslanec Taraba hovorí, že dnes ponúkol už niekoľko rozhovorov a odpovedí, ktoré boli od neho žiadané a na všetky otázky odpovedal rovnako, avšak aj napriek všetkému sa chcel k situácii vyjadriť aj na svojej sociálnej sieti.

„Predsa len dám vlastné stanovisko, lebo viem si predstaviť ako to bude všetko zostrihané. Ja som dnes napísal, že máme na Slovensku novú modelku a toto je všetko, čo som napísal,“ vysvetľuje vo videu poslanec Taraba.

Hovorí, že práve médiá do tohto príbehu vložili „virutálnu realitu“. „Môžem povedať iba toľko, že považujem to za nič iné ako obyčajnú šikanu voči svojej osobe, pretože ja som nenapísal nič iné, ako túto jednu vetu, nič iné,“ uvádza vo videu poslanec Taraba. 

„To, že pani prezidentka vetu, že jej dcéru považujem teda za nádejnú modelku, že to ona považuje za nejaké dno, tak neviem, či to bude takisto hodnotiť aj s odstupom času, ale nerozumiem takémuto vyjadreniu a už vonkoncom nevidím absolútny zmysel toho, aby som komentoval akékoľvek naratívy, ktoré do toho ktokoľvek iný dal,“ obhajuje sa poslanec Taraba.

Tomáš Taraba taktiež vo videu hovorí o tom, ako podľa neho funguje súčasná novinárska práca. Tvrdí, že je zvedavý, ako jednotlivé médiá postrihajú jeho vyjadrenia k celej situácii.

„Považujem toto za obyčajnú šikanu voči nielen tomu, aby sa človek mohol normálne vyjadriť, ale šikanu, že sa tu vytvára priestor na atakovanie nás, len preto, lebo si niekto povie, že im nie sme politicky sympatickí,“ dodáva poslanec Taraba vo videu.

Politológ Radoslav Štefančík sa k dnešnej situácii a príspevku poslanca vyjadril, na rozdiel od Tomáša Tarabu, priamo.

„Nemožno vylúčiť, že pán Taraba to urobil zo zlomyseľnosti. Vie, akých má fanúšikov na sociálnych sieťach, musel si byť istý, že budú reagovať tak, ako reagovali. Plní žlče a nenávisti. Ak toto robí dobre politikovi, mal by sa ukájať iným spôsobom a na inom mieste.“

Zdroje: Instagram/emma_caputova, Facebook/Tomáš Taraba, Facebook/Tomáš Taraba

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie