ENERGOFÓRUM® 2019 ovládnu technológie budúcnosti

  • Ďalší ročník top energetickej konferencie dobyjú smart technológie, blockchain a digitalizácia.
  • Ďalší ročník top energetickej konferencie dobyjú smart technológie, blockchain a digitalizácia.

Podujatie otvorí vo veľkom štýle technologická superstar z Nemecka, Michael Merz. Vo svojej prednáške bude hovoriť o možnostiach využitia blockchainu v energetike. Kým na Slovensku je táto predstava v rovine v sci-fi, šéf spoločnosti Ponton dosahuje v domovskom Nemecku hmatateľné výsledky. „V prednáške sa zameriam na využitie blockchainu pre decentralizované obchodovanie na veľkoobchodnom trhu s energiami z pohľadu flexibility, ale taktiež v miestnych susedstvách,” odkázal.

Zabudnite na energetických „dinosaurov“

Celé odvetvie prechádza zásadnými zmenami. Kým v minulej dekáde boli elektrické autá alebo obnoviteľné zdroje energie v domácnostiach okrajovou záležitosťou pre pár nadšencov, dnes sa stávajú prirodzenou súčasťou biznisu. Rozvoj decentralizovaných sústav prináša nové perspektívy pre všetkých účastníkov trhu. „Po transpozícii smerníc zo zimného balíčka EÚ sa dočkáme aj možností, ako si budú môcť susedia vzájomne predávať prebytky vyrobenej elektriny z obnoviteľných zdrojov energie, prípadne cez agregátor ich umiestňovať na trh,“ predpovedá Peter Chochol z úseku inovácií spoločnosti sféra, ktorá je organizátorom konferencie.

Zaujíma vás, kam až sa môže uberať smart energetika v digitálnej ére? Nezmeškajte inovačný blok, v ktorom vystúpi aj zástupca akademického sektora profesor Miroslav Zeman. Má slovenské korene, ale dlhodobo pôsobí na Technickej univerzite v Delfte v Holandsku. Odborníci zo Slovenska i zahraničia sa v rámci svojich prednášok budú venovať témam ako mikrogridy, agregácia a inteligentné riadenie flexibility v sústave.

Elektrina, plyn aj vykurovanie pod jednou strechou

A to zďaleka nie je všetko! Na konferenciu sa vracia český ekonomický expert Michal Šnobr, aby vo svojom príhovore predniesol nekompromisné zhodnotenie a pohľad na budúcnosť energetického mixu krajín strednej a východnej Európy. Konferencie ENERGOFÓRUM® spájajú témy z oblasti elektriny a plynu. Tento ročník je špeciálny tým, že sa výraznejšie zameria aj na oblasť vykurovania a chladenia. Je teplárenstvo pripravené na novú éru?

zdroj: energoforum

Nenechajte si ujsť konferenciu nabitú energiou!

Konferencia ENERGOFÓRUM® 2019 sa koná 17. – 18. októbra v hoteli Partizán na Táľoch, kde sa opäť  stretnú predstavitelia najvýznamnejších spoločností, inštitúcií a združení zo sektora energetiky.

Záštitu nad konferenciou ENERGOFÓRUM® prevzalo aj v roku 2019 Ministerstvo hospodárstva SR.

Všetky potrebné informácie a podrobný program podujatia nájdete na webe www.energoforum.sk.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech