Erik Tomáš obvinil vládu z tajnostkárstva. My ale vieme, koľko očkovaných a neočkovaných zomrelo, odkazujú Dáta bez pátosu

  • Erik Tomáš dnes vyhlásil, že zdravotnícke inštitúcie nezverejňujú údaje o tom, koľko z obetí COVID bolo zaočkovaných či nezaočkovaných
  • Uviedol, že „práve toto tajnostkárstvo ešte prehlbuje tú nedôveru ľudí vo vládu a prijímané opatrenia“
  • Dané údaje sú však uvádzané na dennej báze
TASR/Henrich Mišovič
  • Erik Tomáš dnes vyhlásil, že zdravotnícke inštitúcie nezverejňujú údaje o tom, koľko z obetí COVID bolo zaočkovaných či nezaočkovaných
  • Uviedol, že „práve toto tajnostkárstvo ešte prehlbuje tú nedôveru ľudí vo vládu a prijímané opatrenia“
  • Dané údaje sú však uvádzané na dennej báze

Podpredseda strany Hlas – sociálna demokracia dnes kritizoval vládu za to, že nerobí to, čo v skutočnosti robí. Tvrdil, že nikde nie sú zverejňované štatistiky o tom, koľko z obetí COVID-19 bolo nezaočkovaných. Inštitúcie však tieto informácie uvádzajú na dennej báze. 

Ako informuje SITA, podľa Erika Tomáša je nedôvera ľudí vo vládu spôsobená aj tým, že inštitúcie v štatistikách neuvádzajú, koľko percent obetí ochorenia COVID-19 bolo očkovaných alebo neočkovaných, či koľko percent ľudí napojených na umelú pľúcnu ventiláciu absolvovalo alebo neabsolvovalo vakcináciu.

Mám taký pocit, že práve toto tajnostkárstvo ešte prehlbuje tú nedôveru ľudí vo vládu a prijímané opatrenia, pretože vláda už má nedôveru vyššiu ako 80 percent a možno aj toto je príčina toho, že tí ľudia už tým opatreniam nedôverujú,“ vyhlásil Tomáš.

Si za to, aby bolo očkovanie proti koronavírusu povinné?

Dobré ráno, pán poslanec

Dané informácie sú však uverejňované na dennej báze, sprostredkúvajú ich aj médiá. Analytici z Dát bez pátosu Tomášovi odkazujú, že si má problematiku, o ktorej sa vedie diskusia, naštudovať. 

Podľa grafu, ktorý zverejnili, sme v októbri zaznamenali celkovo 429 úmrtí. 86 percent, teda 368 ľudí, boli nezaočkovaní. Spomedzi očkovaných bolo 7 ľudí len po prvej dávke a 54 ľudí malo síce dve dávky, no od podania druhej dávky uplynulo v priemere už viac ako odporúčaných 6 mesiacov.

Pre Erik Tomas k diskusii v Slovenskom rozhlase, nakoľko nezaznamenal:Pľúcne ventilácie: viď obrázok / 85%…

Posted by Dáta bez pátosu on Saturday, November 13, 2021

Poprosím prípadne prebrať v spoločnosti Hlas – sociálna demokracia na operatívke v pondelok pod vedením Peter Pellegrini. Pomôže to debate. Tak ako je dnes 8 stupňov nad nulou a nie 18 stupňov nad nulou, tak je fakt, že údaje o ventilácii a úmrtiach sú publikované,“ napísali v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Analytici zároveň poďakovali Ministerstvu Zdravotníctva Slovenskej Republiky, Národnému centru zdravotníckych informácií a Inštitútu zdravotných analýz za to, že túto štatistku spracovávajú. 

Niečo sa predsa len podarilo. Minulý rok sme nevedeli ani počet testov po okresoch a ani podľa veku,“ uzavreli analytici.

Zdroje: SITA, Facebook/ Dáta bez pátosu

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie