Európsky parlament láka k urnám kontroverzným videom. Za deň má 1,3 milióna zhliadnutí

  • Európsky parlament vypustil video k voľbám do Europarlamentu
  • Jeho hlavným posolstvom je zmena pre lepšiu budúcnosť
  • Videu stačil jeden jediný deň a už má viac ako milión pozretí
  • Reakcie naň sú však viac kritické než pochvalné
image005
YouTube
  • Európsky parlament vypustil video k voľbám do Europarlamentu
  • Jeho hlavným posolstvom je zmena pre lepšiu budúcnosť
  • Videu stačil jeden jediný deň a už má viac ako milión pozretí
  • Reakcie naň sú však viac kritické než pochvalné

Určite si zachytil, že sa blížia voľby do Európskeho parlamentu, ktorým bude patriť 25. máj. Tentokrát si svojich zástupcov, europoslancov budeme voliť už po štvrtýkrát a posledné tri razy sme sa do histórie týchto volieb zapísali ako tí, ktorým je osud v rámci spoločenstva tak trochu ľahostajní. Pravidelne sme na tom totiž s volebnou účasťou na poslednej priečke. Zatiaľ čo v Taliansku a Belgickou sa hodnoty šplhajú k 90 %, u nás v roku 2014 volilo v týchto voľbách len 13,05 % obyvateľov. Aj preto si politici a organizácie uvedomujú, ž je potrebné zvýšiť povedomie o tomto dôležitom dni.

Zatiaľ čo politici sa zúčastňujú spoločenských akcií, behajú maratóny pre dobrú vec, lákajú na domáce recepty a sľubujú vyhraté bitky pre našu krajinu, v dobe digitálu je snáď jedným z najefektívnejších komunikačných kanálov video. A s jedným takým propagačným včera Európsky parlament prišiel. Nečakaj žiadnych influencerov, reč nebude ani o prázdnych sľuboch a nebude to ani dramatická hudba, ktorá má nalákať mladých k urnám. Je to skôr dráma, ktorú by si nečakal.

„Európsky parlament preto uvádza film ‚Vyberte si svoju budúcnosť‘, ktorý má povzbudiť ľudí, aby išli hlasovať. Cieľom filmu, je inšpirovať Európanov, aby sa zúčastnili nadchádzajúcich európskych volieb a premýšľali aj o budúcnosti ďalších generácií, ktoré budú výsledkami volieb ovplyvnené. Uznávaný režisér tohto filmu Fréderic Planchon dokumentuje intenzívne, krásne a krehké momenty – príchodu detí na svet,“ uvádza tlačová správa.

Filmom diváka sprevádza hlas mladého dievčaťa, ktoré apeluje na zodpovednosť voličov. „Každý z nás tu môže zanechať stopu, no spolu môžeme dokázať omnoho viac. Vyberte si Európu, v ktorej budem vyrastať“.

Uvidíme, ako zafunguje toto video, no už aj podľa predčasných prieskumov Eurobarometra by sa situácia s našou nízkou volebnou účasťou v týchto voľbách mohla zlepšiť. Počet ľudí, ktorí sú presvedčení, že voliť pôjdu dosiahol 20%, pričom najväčší záujem na Slovensku vykazujú voliči v kategórii 25-39 rokov a 55+ a vysokoškolsky vzdelaní ľudia.

Medzi najväčšiu motiváciu patrí fakt, že voľby považujeme za „občiansku povinnosť“, veríme že hlasovaním sa môžu veci zmeniť k lepšiemu alebo sa jednoducho cítime byť Európanmi a chceme podporiť EÚ. Medzi dôvody, pre ktoré by ľudia nehlasovali patrí práve naopak presvedčenie, že ich hlas nič nezmení, je to aj nedôvera voči politickému systému, presvedčenie, že Europarlament sa nedostatočne zaoberá problémami ľudí, ale aj pocit nedostatočnej informovanosti. Ako si na tom ty?

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech