Cestovateľský festival Cestou necestou v Banskej Bystrici

25551898_1215478751929022_7621163152658494361_n
Popis udalosti

Cestovateľský festival Cestou necestou v Banskej Bystrici
2 dni. Prevezieme sa spoločne na 40 ročnej Ávii krížom cez Južnú Ameriku. Vyskúšame si, aký môže byť život na Novom Zélande, surfovanie a zabudnuté pláže na filipínskom ostrove „Siargao“. Pozrieme sa, čo všetko je možné aj nemožné v Japonsku. Neuveriteľnými scenériami nás prekvapia Faerské ostrovy. A pre tých, ktorým chýba sneh, je nachystané skialpové dobývanie iránskych kopcov.

31.1.2018 (STREDA)
18:00 Vojtěch Wertich (CZ) – Aviou Južnou Amerikou
Další a po všech stránkách nejnáročnější expedice Avie Amálky – letos v zimě jsme se spolu s dalšími devíti „magory“ dobrovolně zavřeli do jednoho auta z roku 1974 a 4 měsíce brázdili Jižní Ameriku.
Těžko nacpat 4 měsíce do hodinové přednášky, ale i tak se můžete těšit na dávku přístavní byrokracie, oleje, šmíru, naftové vůně, patagonské Carretery Austral nebo spálenin z vyprahlé Atacamy. Především se ale mrkneme na bolívijské výškové rekordy a nemoce nás i auta, jízdu po zaplaveném salaru či výstup na šestitisícový vulkán. A jak vyjde čas, protáhneme se dál skrze El Niñem postižené a zaplavené Peru, stále zelený Ekvádor nebo třeba překvapující Kolumbii.

19:30 prestávka

19:45 Lukáš Lajgut – Čo tak skúsiť život na Zélande?
Padlo rozhodnutie – ide sa na Zéland! Nie na chvíľu, ale tak poriadne, s pracovnými vízami a životnými výzvami. Prácu, byt, priateľov nechávam tu v srdci Európy a vyrážam… možno sa ešte vrátim po roku zase domov, možno už len na dovolenku pozrieť rodičov. S poslabšou angličtinou, našetrenými dukátmi a nie práve s extra schopnosťami zručného domáceho majstra vyrážam/e do sveta s pocitom, že cesta je výzva a konečný cieľ neznámy… hlavne, že je tam krásne a to teda veru je.

20:45 Peter Ondriaš – Japonsko: Netradičné zážitky z krajiny vychádzajúceho slnka
Japonsko, to nie je len sushi, ramen, saké, geishe, zen záhrady, či Pikaču. Krajina vychádzajúceho slnka ponúka podstatne viac, ako je možné natlačiť do klasického dovolenkového výletu. Počas našej ročnej cesty Áziou sme venovali Japonsku 48 dní a medzi najnetradičnejšie zážitky patrili ostrovy mačiek, zajacov, grand sumo turnaj, nočný výstup na Mt. Fuji, prírodné onseny, ostrov Jamesa Bonda… Jednoducho pecka.
https://www.facebook.com/fasatrasa1/

1.2.2018 (ŠTVRTOK)
18:00 Dáša Devečková a Martin Chomo – Rok života na tichomorskom ostrove
Nádherná príroda, ostrovný život vysmiatych ľudí, raj surférov a domov tých najlepšách tuniakov tzv „Bali spred 30 rokov“ … Flipínsky ostrov Siargao.
www.hybajcestovat.sk

19:00 prestávka

19:15 Miroslav Peťo – Za skialpom do Perzie
V prezentácii priblížime skialpinistické zážitky z Iránu, kde sme spolu s kamarátom Robo Vrlákom pôsobili v máji 2016. Počas troch týždňov sme pôsobili v horách nad Teheránom, kde sa nám podarilo zlyžovať viacero zaujímavých kopcov, vrátane najvyššieho Damavandu (5670 m). Skialpové dobrodružstvá doplníme lezeckými a cestovateľskými zážitkami a postrehmi z tejto pre nás ešte stále exotickej destinácie.
www.miropeto.sk

20:15 prestávka

20:30 Patrik Paulínyi – Faerské ostrovy
Na Faerských ostrovoch sme strávili dokopy 12 dní, počas ktorých sme prešli 5 ostrovov. Panenská príroda, krásne dedinky, fotogenické miesta, o ktorých rád porozprávam. Množstvo fotiek, zážitkov a krátke (3-minútové) video.
www.patrikpaulinyi.com
https://www.facebook.com/Patrikpaulinyivideo/

Vstupné:
– 6 € v predpredaji na jeden deň
– 7 € na mieste
– 5 € na mieste po 20:30 (ak kapacita dovolí)
– 11€ v predpredaji na dva dni (čoskoro)
– 13€ na mieste na dva dni
https://www.cestounecestou.sk/podujatie/banska-bystrica-01-31-02-01-2018/?utm_source=facebook&utm_medium=event

PARTNERI PODUJATIA:
– Hlavní partneri: www.victorytravel.sk
– Hlavní medialni partneri: www.hiking.skwww.outdoorfilmy.sk,www.zamenej.skwww.dobrodruh.skwww.interez.skwww.kadetade.com,www.startitup.sk www.kamdomesta.sk

EXPEDIČNÝ FOND:
V septembri 2016 sme vybrali 3 expedície, ktoré sme podporili sumou 544 eur! Prihlás svoju expedíciu alebo podpor 2% alebo ľubovoľným darom Epedičný fond.
Viac o podporených expedíciách: www.cestounecestou.sk/2016/09/vyhodnotenie-2-rocnika-expedicneho-fondu/
Viac o Expedičnom fonde: cestounecestou.sk/expedicny-fond/

MÁŠ ZÁUJEM PREZENTOVAŤ, POMÁHAŤ, alebo ORGANIZOVAŤ PODUJATIA?
Máš záujem prezentovať na Cestou necestou v budúcnosti? Viac na:www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/prezentuj/
Alebo chceš byť dobrovoľníkom? Viac na: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/dobrovolnik/
Ak máš záujem organizovať, ozvi sa: www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/platene-pozicie/

MÁŠ ZAUJÍMAVÝ ČLÁNOK alebo VIDEO, ktorý si ešte nikde nepublikoval? Zverejni ho u nás: http://www.cestounecestou.sk/bud-sucastou/pridajclanok/

PRIDAJ SA DO ODBERU NOVINIEK EMAILOM A budeš vedieť o našich podujatiach ako prvý
Pridaj sa na: https://app.mailerlite.com/webforms/landing/h5s8u5

POZRI SI ZÁZNAMY Z FESTIVALU A PRIHLÁS SA DO ODBERU VIDEÍ NA:https://www.youtube.com/c/CestounecestouSk