Evnt.ee vám chce ponúknuť väčší zážitok z eventov

  • Startup Evnt.ee je ďalším slovenským projektom, ktorý rieši interakciu diváka na rôznych podujatiach. Tým to však celé iba začína, Evnt.ee chce ponúknuť aj ďalšie novinky, ktoré by mali byť krokom vpred.
image_1422975766.jpeg
  • Startup Evnt.ee je ďalším slovenským projektom, ktorý rieši interakciu diváka na rôznych podujatiach. Tým to však celé iba začína, Evnt.ee chce ponúknuť aj ďalšie novinky, ktoré by mali byť krokom vpred.

 

Dopočuli sme sa o projekte Evnt.ee, vieš nám povedať k tomu niečo viac?

Myslím, že už z názvu je jasné, čím sa zaoberáme. Eventy sú v súčasnosti v kurze a nič nenasvedčuje tomu, že by sa to malo zmeniť. Spájajú niekoľko aktivít, ako je vzdelávanie sa, spoznávanie nových inšpiratívnych ľudí a rozvíjanie osobnej produktivity do jedného veľkého príbehu. Preto vytvárame službu, ktorá bude držať krok s ľuďmi na eventoch v každom okamihu.

 

 

 

Prečo vznikla táto myšlienka, chýbalo vám niečo?

Presne tak. Slovami jedného mladého startupistu, we realized there was something missing :). Oblasť produkcie eventov stále rastie a spolu s tým rastú aj požiadavky organizátorov aj účastníkov. No a keďže sme na trhu nenašli žiadnu službu, ktorá by spĺňala naše predstavy, rozhodli sme sa prísť s vlastným riešením.

 

Ako ste ďaleko vo vašom projekte?

Naša služba má za sebou prvé nasadenia v „reálnom svete“. Ide samozrejme o MVP, ktoré je ale plne funkčné (až na pár drobností, ktoré dolaďujeme :) ). Premiéru alfa verzie sme mali na dvoch konferenciách v Londýne a potom v Prahe, a dostali sme pozitívne ohlasy. Treba ale povedať, že alfa verzia Evnt.ee je len akýmsi predvojom pred tým, čo máme v blízkej budúcnosti v pláne. Na to si ale bude treba ešte počkať, karty chceme odkrývať postupne. Kľúčová je teraz pre nás validácia myšlienky prostredníctvom privátneho testovania.

 

 

Kedy by ste chceli launchnúť?

Dá sa povedať, že už sme launchli. Keďže však ide o alfa verziu, nerobíme okolo toho pompézne oslavy. Tie si šetríme na uvedenie plnohodnotnej služby Evnt.ee, oproti ktorej bude alfa verzia iba jedným kolieskom v súkolí. Oficiálne uvedenie prebehne ešte v tomto roku a myslíme si, že sa máte na čo tešiť.

 

V čom by ste mali byť iní ako konkurencia, ak teda môžeš prezradiť :)

Ako sme spomenuli, karty si ešte necháme na ruke. Máme pocit, že konkurencia sa vôbec nezaujíma o to, kto vlastne jej produkty používa a čo od nej používatelia očakávajú. Čo nás zaráža, je, že všade u konkurencie nachádzame nedotiahnuté a nedomyslené prvky. V čom sa teda odlišujeme, je, že my počúvame. Počúvame organizátorov, počúvame účastníkov eventov a produkt nastavujeme tak, aby spĺňal ich očakávania. Ba dokonca, aby milo prekvapil a takpovediac myslel za používateľa.

 

Kto všetko sa podieľa na tomto projekte? Kto je vo vašom tíme?

Náš tím je stelesnením znalostí, skúseností, kreativity a inovatívneho prístupu (blá blá blá). Sme dvaja spoluzakladatelia: Jakub Mana, ktorý zodpovedá za produktovú stratégiu a vo voľnom čase je developer, a Ivan Minárik, ktorý rieši grafickú stránku a celkový look & feel (UX) produktov a služieb. Ďalej máme v tíme veľmi skúseného vývojára Filipa Lukáča, ktorý má na svedomí alfa verziu Evnt.ee, a Kamila Oborila, ktorý sa stará o správu systémov a serverovú infraštruktúru. Máme skvelý tím, ktorý generuje skvelé nápady na počkanie dokáže službu poháňať správnym smerom.

 

Aké sú vaše ďalšie plány, na čo sa najbližšie pripravujete?

Momentálne sa zameriavame na dve veci: predaj alfa verzie a vývoj novej verzie služby. Na to by sme v tíme uvítali ďalších developerov na back-end a front-end.

Okrem toho, ako asi každý startup, neustále hľadáme možnosti, ako priniesť do firmy kapitál na rýchlejší rast.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech