Exprezident Kiska: Polícia za Fica fungovala na objednávku, NAKA ešte nedosiahla na vrchol pyramídy

  • Bývalý prezident Andrej Kiska sa na Facebooku vyjadril k zatýkaniu špičiek polície
  • Už ako prezident vedel, že polícia pracuje na objednávku
  • Zatknutím bývalých šéfov NAKA a polície sa podľa neho akcia nekončí
andrej kiska
TASR/Radovan Stoklasa
  • Bývalý prezident Andrej Kiska sa na Facebooku vyjadril k zatýkaniu špičiek polície
  • Už ako prezident vedel, že polícia pracuje na objednávku
  • Zatknutím bývalých šéfov NAKA a polície sa podľa neho akcia nekončí

Meno bývalého prezidenta SR Andreja Kisku sa objavuje aj vo výpovediach zadržaných v akcii Božie mlyny a Očistec. Nespomína sa však medzi komplicmi, skorumpovaní policajti šli bývalému prezidentovi po krku. Dialo sa to počas vlády kabinetu Roberta Fica v období, keď bol Andrej Kiska prezidentom. Fica porazil v druhom kole prezidentských volieb.

Pozorujem to už len z diaľky, ale bol som toho súčasťou. Bol som objektom ich záujmu. Správali sa ku mne bohorovne, arogantne a sebavedomo. Ovládali políciu, NAKA, prokuratúru, špeciálnu prokuratúru, aj sudcov. Mali vlastné kolečko spravodlivosti,“ napísal na Facebooku exprezident, ktorý si podľa vlastných slov chcel dať od politiky pokoj, ale považoval za dôležité vysvetliť, ako to celé bolo.

Kontrolovali mi aj bločky z papiernictva

Andrej Kiska ešte ako prezident vedel o nekalých praktikách, ktoré sa v polícii diali, dozvedal sa o nich zo svojich zdrojov, ktoré mal ako prezident k dispozícii. Sám stál proti tejto mašinérii.

POLÍCIA NA OBJEDNÁVKUChcel som si dať od politiky pokoj, ale moje meno sa objavuje vo výpovediach zadržaných policajtov…

Posted by Andrej Kiska on Monday, November 9, 2020

Gašparova polícia strávila tisíce hodín v snahe zastrašiť ma a očierniť. Menila ľudí, ktorí sa vzopreli ich svojvôli. Skontrolovala Xkrát ešte aj moje bločky z papiernictva za dve eurá, len aby niečo na mňa našili,“ hovorí Kiska. Podľa vlastných slov vedel, že dnes zadržaný bývalý policajný prezident je Kaliňákom dosadený sluha, ktorého v skutočnosti riadi Bödör. Chobotnica ovládala prokuratúru aj políciu, preto si trúfli aj na hlavu štátu.

Spomeňte si len na to, koľko krát Fico na tlačovke avizoval voči mne nejaké kroky, ktoré následne akože anonym poslal médiám a polícia sa nimi následne veľmi rýchlo a operatívne zaoberala. Fico vždy presne vedel, čo polícia robí proti jeho politickým oponentom. Niekto polícii politické objednávky dával, otázka je, kto?“ pokračuje bývalý prezident, ktorý sa aj kvôli zdravotným problémom úplne stiahol z politického života.

Akcia Očistec: Obvinení kryli daňové podvody a delili si státisícové úplatky

Nie je koniec

Ako však Kiska podotýka, zadržanie Tibora Gašpara, Roberta Krajmera či Bödörovcov je iba začiatok. „To, že som povedal, že náš štát ovláda mafia, nebola náhoda. O tajných konšpiračných poradách pod vedením Bödöra, kde sa rozhodovalo o osude ľudí na Slovensku som vedel. Ako prezident som mal prístup k rôznym ľuďom a rôznym informáciám. Človek, ktorý mi to povedal, možno povie ešte oveľa viac. Je jasné, že NAKA ešte nedosiahla na vrchol pyramídy. Božie mlyny sa pohli o kúsok ďalej. Nestoja. Len nech sa nezasekávajú na strachu a na ľudských chybách,“ uzavrel.

Policajti 5. novembra zasahovali na viacerých miestach Slovenska, vrátane domu policajného exprezidenta Tibora Gašpara aj bývalého šéfa Národnej kriminálnej agentúry Petra Hraška. V rámci akcie Očistec pod vedením NAKA skončili v putách aj bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Robert Krajmer a tiež bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície Bernard Slobodník.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK