Facebook kryje podvody za miliardy dolárov

  • Povedali by ste, že peniaze investované do reklamy na Facebooku môžu byť rovnako účinné, ako keby ste ich vyhadzovali von oknom?
image_1393792210.jpeg
  • Povedali by ste, že peniaze investované do reklamy na Facebooku môžu byť rovnako účinné, ako keby ste ich vyhadzovali von oknom?

Nedávno zverejnené video na YouTube o praktikách Facebooku rozvírilo hladiny internetu a mnohým inzerentom otvorilo oči. Video má už viac ako 1,6 milióna zhliadnutí a skoro 10 000 komentov. Pýtate sa, čo je na ňom také zaujímavé? Teda okrem kontroverzného názvu Facebook Fraud? Je to fakt, že video je pravdivé.

Hlavný message videa je veľmi zaujímavý:  Zaplatením Facebook reklamy si viac škodíte ako pomáhate. Keď je vaša reklama na Facebooku aktívna, väčšina lajkov a klikov, ktoré za peniaze získate, pochádza z takzvaných ‘’click farms’’. Sú to malé firmy, ktoré platia svojim zamestnancom za klikanie na reklamy. Tieto kliky pre vás nie sú vôbec ničím užitočné, dokonca vášmu biznisu škodia.

Keď zverejníte príspevok, ten bude videný nielen vašimi skutočnými fans, ale aj tými falošnými. Falošní fanúšikovia sa tým pádom nebudú zapájať do lajkovania, sharovania. Váš príspevok sa tak nedostane k takému počtu ľudí, ako by sa mal. Facebook dokonca zarobí ešte aj na tomto, keďže pre zvýšenie reachu budete potrebovať dokúpiť boostovaciu kampaň na konkrétne príspevky. Tá zaručí zvýšenú viditeľnosť vašich príspevkov. A takto vzniká uzavretý kruh, z ktorého Facebook profituje 2x.

 

Sumár

Facebook nie je dokonalý, no určite patrí stále medzi jeden z najefektívnejších a najlacnejších reklamných kanálov.  Áno, možno aj vám sa podarí získať určité percento falošných lajkov. No pri dobrom  nastavení a zacielení vašej kampane môžete dosiahnuť skutočne dobré výsledky v podobe zvýšených tržieb a lepšieho zapojenia vašich fanúšikov.

 

Zdroj: storeya.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech