Facebook umožní zamestnancom pracovať z domu ešte rok. Dá im 1 000 dolárov na vybavenie kancelárie

  • Pandemická situácia v USA je stále neúnosná, veľké spoločnosti ponúkajú zamestnancom možnosť home-office
  • Facebook navrhol využívať ho ešte takmer rok
  • Twitter dokonca navždy
mark zuckerberg
TASR/AP Photo/Francois Mori
  • Pandemická situácia v USA je stále neúnosná, veľké spoločnosti ponúkajú zamestnancom možnosť home-office
  • Facebook navrhol využívať ho ešte takmer rok
  • Twitter dokonca navždy

Do konca júla budúceho roku budú môcť zamestnanci Marka Zuckerberga pracovať z domu. Informoval o tom portál CNBC koncom týždňa s tým, že okrem bežnej mesačnej mzdy odmení Facebook zamestnancov tisíc dolárovým bonusom na prípadné výdavky spojené s nákladmi na home office.

Do konca roka vylúčené

Opatrenia viažúce sa na zabránenie šírenia nového koronavírusu donútili zamestnávateľov vo veľkých firmách zvážiť návštevu pracoviska na dlhšiu dobu. Niekde je to dobrovoľné, inde sa home office vyslovene odporúča. Zamestnanci sú ale doma paradoxne výkonnejší, než pod kancelárskym drobnohľadom. 

Od nútenej karantény sa zastabilizovalo aj domáce prostredie a väčšina si vybavila svoj pracovný kútik všetkým nevyhnutným. Ak sa to zamestnancom Facebooku doteraz nepodarilo, spoločnosť im na takéto výdavky dá peniaze. Aj oni však postupne otvárajú kancelárie a umožňujú malému počtu zamestnancov vrátiť sa. Tým zo vzdialenejších miest či dokonca krajín dali na výber. Ešte takmer rok môžu byť doma. 

Finančný bonus na domácu kanceláriu už raz zamestnancom poskytnutý bol a to v čase prepuknutia najväčšej pandémie, kedy nebola iná možnosť, len ostať v bezpečí a hlavne zbytočne nevychádzať.

Zuckerberg: Facebook umožní zamestnancom home office na 10 rokov, plat sa im upraví podľa lokality

Na základe usmernení od odborníkov v oblasti zdravotníctva a vlády, ako aj na základe rozhodnutí z našich interných diskusií na tému bezpečnosti našich zamestnancov, umožňujeme im pokračovať v dobrovoľnej práci z domu do júla 2021,“ uviedol hovorca spoločnosti vo vyhlásení. 

Ešte prednedávnom na tento počin spoločnosti Facebook upozornil Business Insider. Vtedy išlo o 10-ročný home office. 

Ak sa však vírus začne postupne zmierňovať aj v regiónoch a situácia to dovolí, kancelárie sa začnú pomaly otvárať aj tu. Podmienkou je ale klesajúci počet nových prípadov aspoň po dobu dvoch mesiacov. Hovorca spoločnosti Facebook však uviedol, že je nepravdepodobné, že do konca roka 2020 by sa akýkoľvek masívny návrat zamestnancov do kancelárií konal.

Práca z domu navždy?!

CEO spoločnosti Facebook zase koncom týždňa pre médiá vyhlásil, že koniec home-officov rovnako ako aj pandémie, je v nedohľadne. 

Rozhodnutie Facebooku smerom k svojim zamestnancom je inšpirované Googlom, ktorý ešte minulý mesiac umožnil rovnaké benefity tým svojim. 

Jack Dorsey, generálny riaditeľ spoločnosti Twitter v polovici mája oznámil, že ak si jeho zamestnanci želajú, môžu využívať výhody práce z domu navždy. 

V USA je aktuálne nakazených viac ako 5 150 000 ľudí a denne pribúdajú stovky až tisíce ďalších. Krajina si drží naďalej v postihnutí ochorením COVID-19 svetové prvenstvo. 

Zdroje: nbcnews.com, cnbc.com, businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech