Festivaly na Slovensku, o ktorých si pravdepodobne ešte nepočul

Martina Ditrichová / 2. júla 2016 / Zaujímavosti

Prinášame pre teba zoznam tých, ktoré sa naozaj oplatí navštíviť.

Keď vstúpiš na festival, je to ako vojsť do iného sveta. Celý víkend neriešiš problémy každodenného života, neriešiš naštvaného šéfa, domáce poriadky, riady a varenie… Čas sa spomalí a jediné na čom záleží, je si festival čo najviac užiť a zažiť všetko, čo ponúka.

Popri známych festoch, na ktoré musíš finančne myslieť aj v rámci plánovania dovolenky, sa u nás konajú aj menšie festivaly, o ktorých si možno ešte nepočul. Väčšinou sú zamerané na užšiu oblasť a majú kopu výhod. Menej ľudí všade, menšie rady na všetko – to môže byť popri takej narvanej Pohode, ktorá sa koná budúci víkend, príjemné osvieženie.

 

Elements music festival (15.07.2016)

m16TP_elements2-2016_zelena-voda

foto: FB/Elements Music Festival

Pre fanúšikov domácej hip hopovej scény je tu Elements Music Festival 2016. Open air na Zelenej vode má výhodu v tom, že hudbu si môžeš vychutnávať priamo z vody, čo v týchto horúčavách nie je na škodu. Medzi vystupujúcimi je Kontrafakt, Separ, Strapo, El Nino a ďalší. Takže vezmi náfučku, šiltovku a hor sa kývať hlavou na Zelenú vodu.

 

Kasiopeafest (15.07.-17.07.2016)

 

2016-kasiopeafest-poster_head

foto: FB/Kasiopeafest

Kasiopeafest je najväčším ochotníckym divadelným festivalom na Slovensku. Koná sa v prekrásnom prostredí Budmerického kaštieľa. Prídu sem divadelníci z celého Slovenska a aj pár zahraničných, zahrať návštevníkom poriadne divadlo.

Vystupovať sa bude cez deň aj v noci a predstavenia budú určite rôznorodejšie aj originálnejšie ako tie, ktoré máš možnosť vidieť v činohre počas divadelnej sezóny. A ešte k tomu pod holým nebom, to je predsa len o niečom inom. Po skončení divadelného programu sa pokračuje živou hudbou a diskotékou až do rána.

 

LIKE – drum and bass open air (15.07.2016)

 

like2_0

foto: Like-drum and bass open air/FB

Drum´n´Bass sa teší na Slovensku veľkej popularite a preto tu máme dnb festov hneď niekoľko. Festival Like sa bude konať tento rok prvýkrát, a to v nitrianskom Hideparku. Headlinermi sú Gridlok z USA a Prolix z GB. Okrem toho vystúpia aj slovenské stálice ako Gabanna, Huspi, Matis a spol. Ak si z okolia Nitry a máš rád elektro, určite choď podporiť novú myšlienku.

 

Solid Open Air (2.-4.9.2016)

2016-09-02-open-solid-air-letisko

foto: FB/Solid Festival

Pri štýle dnb ešte chvíľu ostaneme a predstavíme si menší festivalík z produkcie Let it roll. Koná sa až prvý septembrový víkend a môžem len vrelo odporučiť ako bodku za letom. Festival zastrešujú organizátori Let it Roll v Čechách aj na Slovensku, ktorí robia aj už viac komerčný Trident LIR na Duchonke a český Let it roll. Solid je takou menšou a jednoduchšou verziou LIR festivalov. Tento rok sa bude konať už po tretí krát na letisku v Partizánskom. Resp. PARTYzánskom! :-)

 

Festival zabudnutých remesiel (02.07.2016 – 03.07.2016)

Festival-zabudnutých-remesiel-2016-Hrad-Červený-Kameň-2.-–-3.-júla-1-816x585

foto: FB/Festival zabudnutých remesiel

Už tento víkend sa koná 3. ročník festivalu, ktorý ťa prenesie do dávnych časov minulých. Romantické prostredie Červeného kameňa je tým pravým miestom na cestovanie v čase. Budeš tu mať možnosť nakúpiť na trhu, kde bude zaručene rušno, naučiť sa stredovekým remeslám, okúsiť dávno zabudnuté jedlá.

Popritom bude hrať hudba a predstavenia, ktoré sa odohrávajú priamo v publiku. „Nechajte sa vtiahnuť do sveta plného radosti, umenia, rozmanitých vôní. Stanete sa svedkami súdneho procesu so zlodejom a stretnúť sa môžete tiež s honosne odetými mešťanmi, ziskuchtivými obchodníkmi či zručnými remeselníkmi, ktorí predvedú umenie stredovekých remesiel pomocou replík nástrojov, ktoré sa v danom období používali,“ lákajú organizátori.

Cibula fest (22.07.-24.07.2016)

cibulafest_2016-2

foto: FB/Cibula fest 2016

Organizátori avizujú, že do 8.ročníka vstupujú s úplne novým konceptom. Akcia sa koná v Holíči a zhruba rovnaké zastúpenie tu budú mať slovenské aj české kapely. Tento rok sa festival začne už od štvrtka, ale s názvom Magic Onion Story.

Táto noc bude raritou na Slovensku v takomto rozsahu – zamerajú sa na elektro hudbu a ohromujúcu LED svetelnú show, podľa holandského a belgického vzoru. Od piatku už bude pokračovať štandardný Cibula fest, ktorý môže zaujať svojou rôznorodosťou. Headlinerom sú skupiny Scooter a Modern Talking, čo už samo o sebe nejde dokopy, okrem toho si budeš môcť vypočuť No Name, Ine Kafe, Chinaski či Buty a Hex. O dobrú náladu a dobré jedlo tu bude určite postarané.

Kremnické Gagy (26.08. – 28.08.2016)

 

maxresdefault

foto: cyberspaceandtime.com

Tento rok je to už 36.ročník Európskeho festivalu humoru a satiry. Musím sa priznať, že doteraz som o ňom sama nepočula. Asi si organizátori nedávajú veľa práce s marketingom, čo ale vzhľadom na to, že sa koná už skoro 4 desaťročia, svedčí o kvalite. „Kremnické gagy je jedinečná medzinárodná prehliadka kultivovaného humoru, nezávislej satiry a zábavnej recesie s dlhoročnou tradíciou.“

Koná sa v centre baníckeho a minciarskeho mesta Kremnica, čím otvára svojim návštevníkom portál rovno do minulosti.

 

Mikulášsky jazzový festival (29.-31.7.2016)

 

IAb

foto: FB/Mikulášsky Jazzový Festival

Ak si fanúšikom jazzu, jednoznačne by si mal zavítať do Liptovského Mikuláša na jazz fest. Tentokrát už 12-ty ročník na Liptove sa bude konať v Route 66 v LM. Úvodný koncert big- bandu bude free a uskutoční sa na Námestí osloboditeľov. Na tomto festivale je garantovaný silný line up pre jazzových nadšencov aj pre náhodných okoloidúcich, ktorým saxofón ulahodí na uši.

zdroj titulnej foto: wikimedia.org

Pridať komentár (0)