Po Ficovom čapicovom proteste v Rimavskej Sobote masívne narastá počet pozitívnych

  • Situácia v Rimavskej Sobote sa zhoršuje
  • K zhoršeniu situácie došlo v týždni po takzvanom čapicovom proteste, ktorý tam zorganizoval Smer
fico
TASR/Martin Baumann
  • Situácia v Rimavskej Sobote sa zhoršuje
  • K zhoršeniu situácie došlo v týždni po takzvanom čapicovom proteste, ktorý tam zorganizoval Smer

Ako informuje Denník N, podľa úradu verejného zdravotníctva počet ochorení na COVID-19 stúpol v ostatnom týždni o 99,4 % v porovnaní s týždňom predtým.

Podľa hygienikov sa ale zatiaľ nepotvrdil priamy súvis so zhoršením situácie v Rimavskej Sobote a protestom, ktorý organizoval Smer. Na tomto proteste sa zúčastnilo množstvo ľudí. Mnohí za protestom pricestovali v autobusoch z iných kútov Slovenska. 

Voličskú základňu strany tvoria z veľkej časti seniori, aj na proteste bolo vidieť množstvo ľudí v staršom veku, ktorí nemali prekryté horné dýchacie cesty napriek tomu, že to COVID automat prikazuje.

Smeráci ľudí vyzvali, aby „si v rámci možností“ nasadili rúška, z davu sa však ozval len piskot. Videá, ktoré zverejnili niektoré médiá a aj samotný Smer, dokazujú, že epidemiologické pravidlá nemuseli byť riadne dodržané. 

Napriek tomu to nemusí dokazovať, že za nárastom nakazených je akcia Smeru. Tvrdí to matematik Pavol Koprda. „Je aj úplne jasné to, že sa na proteste niekto infikoval. Je ale potrebné povedať aj to, že z hľadiska aktuálnej mobility na SR a počtu sociálnych interakcií je to úplne jedno, že takýto protest bol a venovať mu pozornosť, ako eventu, ktorý ovplyvní rýchlosť šírenia pandémie v 3. vlne na SR/alebo aj v okrese je úplne irelevantné. Deltou sa infikuje každý, kto sa nezaočkuje. Otázka je len, že kedy. A infikujú sa aj mnohí, čo sa zaočkujú – ale budú mať oveľa ľahší priebeh (v priemere),“ napísal na sociálnej sieti. 

Toto je príklad článku, ktorý považujem za clickbaitový nezmysel, ktorý mi u mienkotvorných médií vadí. Realita je…

Posted by Pavol Koprda on Monday, October 25, 2021

Polícia na mieste pokuty nerozdávala, pokuta však hrozí práve strane Smer-SD, podľa hygienikov nedodržali základné opatrenia. Pokuta by mohla byť až vo výške 20-tisíc eur, dôvodom je najmä fakt, že Rimavská Sobota bola v červenom okrese a ľudia nemali nasadené rúška, už sme ťa o tom informovali.

Fico tvrdí, že na proteste bolo viac ako 4 000 ľudí. Na sociálnej sieti im niekoľkokrát ďakoval. Ku kritike kvôli epidemiologickým opatreniam sa doteraz priamo nevyjadril. 

BOLO NÁS VIAC AKO 4000! 🍀Slováci, opäť ste boli úžasní! Keď budeme držať spolu, nikdy nás neumlčia! 💪

Posted by Robert Fico on Sunday, October 17, 2021

Zdroje: Denník N, Youtube, Startitup.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie