Fico tvrdí, že zaňho niekto vyplnil eHranicu a označil, že je zaočkovaný. Je to šikana opozície, hovorí

  • Podľa šéfa Smeru Roberta Fica za neho niekto vyplnil formulár eHranica
  • Šéf smerákov tvrdí, že mu NCZI priznalo, že ide o počin hekerov
20211019parlament_3817785
TASR/Jakub Kotian
  • Podľa šéfa Smeru Roberta Fica za neho niekto vyplnil formulár eHranica
  • Šéf smerákov tvrdí, že mu NCZI priznalo, že ide o počin hekerov

Expremiér a predseda Smer-SD Robert Fico dnes na tlačovke otvoril tému falšovania formuláru eHranica. Tú musia ľudia vypĺňať pri návrate na Slovensku a označuje sa v ňom aj či je konkrétny človek zaočkovaný.

Naštvaný Fico

„Chcem upozorniť dnes na tému mimoriadne aktuálnu a tou je falšovanie údajov, ktoré sa týkajú očkovania. Budem hovoriť, dámy a páni, o sebe,“ povedal na úvod tlačovky Fico, ktorý je známy kritik očkovania. Ten prezradil, že niekto za neho vyplnil formulár eHranica.

Podľa expremiéra za zneužitie formuláru môže súčasná vláda. Fico taktiež tvrdí, že mu NCZI potvrdilo, že išlo o hekerský útok. Politik dodal, že niekto musel disponovať jeho súkromnými údajmi.

Tlačová beseda strany SMER-SD na tému: Aktuálne politické témy

Posted by Robert Fico on Tuesday, October 19, 2021

Nepodá trestné oznámenie

Podčiarkol, že on sám mobil nepoužíva a mailuje cez účty svojich kolegov. „Mám na to svoje dôvody,“ dodal. Pritom Fico v minulosti používal mobil značky Vertu za 15-tisíc eur.

Po otázke novinárky, či podal Fico trestné oznámenie vo veci úniku osobných údajov, oznámil, že tak neurobil. Podľa neho to nemá význam.

Práve o Ficovom (ne)očkovaní sa v minulosti živo polemizovalo. Viacero koaličných politikov sa domnievalo, že predseda Smeru zahmlieval svoju vakcináciu. Fico to poprel.

„Nie som zaočkovaný a nepôjdem sa dať zaočkovať,“ uistil na tlačovke šéf smerákov. Podľa neho nejde o banálnu vec, ale o politický útok. „Zaujíma ma, či sa takto nefalšujú všetky čísla a štatistiky,“ myslí si Fico.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie