Firma pre zamestnancov vybudovala moderný drevodom: To, že stavbu obalíte do polystyrénu, z nej nerobí ekologickú

  • Predstav si svet, kde materiály na stavbu domu necestujú cez pol sveta
  • Kde poznáš les, kde sa vyrúbali stromy, z ktorých máš postavené bývanie
domy
Mjölk architekti/BoysPlayNice
  • Predstav si svet, kde materiály na stavbu domu necestujú cez pol sveta
  • Kde poznáš les, kde sa vyrúbali stromy, z ktorých máš postavené bývanie

Za pomerne tradicionalistickým tvarom objektu so sedlovou strechou sa skrýva mnoho súčasných technologických riešení, ktoré zodpovedajú dnešnej modernej dobe. Veľký dôraz bol pri návrhu tiež kladený na pracovnú pohodu zamestnancov, ktorá je zaistená kvalitným pracovným prostredím v interiéri a variáciou krytých vonkajších pobytových terás, ktoré prenikajú celým domom.

Interiér stavby sa na nič nehrá. Koncepčne súznie s celkovým poňatím domu, ktoré kladie dôraz na konštrukčnú úprimnosť. V interiéri je na prvý pohľad zrejmé, ako všetko funguje. Základné princípy vnútorných priestorov sú dokonca viditeľné aj z exteriéru.

zdroj: Mjölk architekti/BoysPlayNice

Nosná konštrukcia ťažkého skeletu prerastá celým domom a rytmicky delí interiér. Posledná úroveň domu je otvoreným priestorom. Kryje ho sofistikovaná strecha so solárnou elektrárňou. Tam, kam lúče slnka nedosiahnu, fotovoltické panely nahrádza zasklenie.

Materiálovo je dom striedmy. Nosné prvky BSH z lepených smrekových profilov sú v interiéri kombinované so sklenenými plochami okien, dreveným obkladom a drevosklenými akustickými priečkami. Tieto priečky dodávajú interiéru otvorenosť. 

zdroj: Mjölk architekti/BoysPlayNice

Princípy interiéru sa opakujú na všetkých poschodiach domu. Kancelárske využitie dopĺňajú miesta, ktoré majú v budúcnosti slúžiť pre kreatívne workshopy alebo ako relaxačný priestor pre zamestnancov firmy. Najvyššie otvorené poschodie je multifunkčným priestorom na prednášky, firemné akcie či predstavenie nových produktov.

Interiér domu má byť inšpiratívnym prostredím, popisujúcim princípy fungovania firmy, ktorá sa zaoberá veľmi tradičným remeslom, ale zároveň sa nebojí nových vecí.

Zdroj: Mjölk architekti

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá