Firma vyplatila zamestnancovi omylom 169-tisíc eur. Ten ani chvíľu nečakal

  • Spoločnosť omylom vyplatila zamestnancovi mzdu vo výške približne 169-tisíc eur
  • Pracovník následne zmizol a už sa neozval
stoeurové, päťdesiateurové bankovky
Ilustračný milionár, Unsplash/Markus Spiske
  • Spoločnosť omylom vyplatila zamestnancovi mzdu vo výške približne 169-tisíc eur
  • Pracovník následne zmizol a už sa neozval

Každý z nás robí chyby, no čilská firma CIAL Alimentos spravila jednu kolosálnu. Spoločnosť totižto prišla o 165 398 851 pesos (približne 169-tisíc eur), a to iba vďaka obyčajnému omylu.

Ako informuje portál Diaro Financiero, čilská firma omylom poslala zamestnancovi mzdu vo výške približne 169-tisíc eur. Ten sa následne vyparil a prostredníctvom listu podal výpoveď. 

Kolosálna chyba

Táto gigantická a závažná chyba bola zaznamenaná v oblasti ľudských zdrojov spoločnosti Food Industrial Consortium (CIAL). Firma spravuje značky ako Winter, La Preferida či San Jorge. Vlastníkom je podnikateľ menom Albert Kassis.

Ako informuje portál TV Markíza, počas konca mája sa na mzdové oddelenie spoločnosti obrátila istá osoba. Kontaktovala jedného z manažérov, ktorého upozornila na chybu pri vyplácaní mesačných odmien zamestnancom. Ten okamžite zalarmoval vedenie firmy a obrovská chyba sa následne potvrdila.

Spoločnosť zamestnanca, ktorému bola na účet prevedená suma vo výške približne 169-tisíc eur, kontaktovala a informovala ho o závažnej chybe. 

„Bol informovaný a objasnený, že tieto peniaze nezodpovedajú zaplateniu žiadnej služby,“ uvádza sa v žalobe, v ktorej sa spresňuje, že obžalovaný zamestnanec si musel ísť do svojej banky vygenerovať pohľadávku na meno Cial.

Útek zamestnanca

Pracovník sľúbil, že vyplatené peniaze vráti späť a s celým postupom, ktorý spoločnosť navrhla, súhlasil. Avšak uplynuli dlhé hodiny, pričom mu firma neustále volala a posielala správy prostredníctvom WhatsApp.

Napokon prišla od zamestnanca odpoveď, že vstal neskoro, ale do banky pôjde a peniaze vráti. 

Avšak to sa nikdy nestalo. Nový boháč totižto podal prostredníctvom listu cez advokátsku kanceláriu výpoveď a už o ňom nebolo počuť. S celým novonadobudnutým bohatstvom bez stopy zmizol, a tak prišla firma CIAL nielen o svojho zamestnanca, ale aj značnú časť peňazí.   

penazenka, peniaze
zdroj: Unsplash/Emkal

Spoločnosť sa však rozhodla, že rozhodnutie zamestnanca nenechá len tak. Svoje peniaze sa budú snažiť opäť získať právnou cestou.

Zdroje: TV Markíza, Diaro Financiero

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá