Foodlogic – recept na zdravý život

  • Jesť a žiť zdravo? Schudnúť? Vedieť, čo môžete jesť a čo nie? Ak ste stále nenašli odpovede na tieto otázky, je možno čas obrátiť sa na profesionálov z Foodlogicu.
image_1420899475.png
  • Jesť a žiť zdravo? Schudnúť? Vedieť, čo môžete jesť a čo nie? Ak ste stále nenašli odpovede na tieto otázky, je možno čas obrátiť sa na profesionálov z Foodlogicu.

Čo je teda Foodlogic? Foodlogic je prehľadná webová aplikácia, ktorá vás na rozdiel od iných stránok, nebude nútiť držať často krát nezmyselné diéty. Tie sú známe skôr svojim jo-jo efektom ako svojou dlhodobou udržateľnosťou. Keďže bežné diéty nútia človeka jesť veci, ktoré by si bežne nedal, nastupujú po ukončení diéty rýchle návraty ku starým návykom. 

Skupina vedcov – matematikov, fyzikov, biochemikov, doktorov a programátorov pracuje na tom, aby sa zdravý spôsob života nerovnal ku tak často skloňovaným dietám, ale stal sa skôr životným štýlom, prispôsobeným každému individuálne na mieru. Rôzne diéty, rôzne prístupy, rôzne nutrienty – všetko mnoho krát bez ozajstného vedeckého základu. Presne tu je rozdiel medzi Foodlogicom a bežnými „diétami“. 

“Foodlogic využíva najaktuálnejšie vedecké výskumy v oblasti nutrície a biochémie a pomocou optimalizačných algoritmov ti dokáže vytvoriť dokonalý jedálniček na dosiahnutie zdravého tela a peknej postavy. Toto pre Teba žiadny „nutričný špecialista“ urobiť nedokáže,” píše sa na stránke.

 

 

Foodlogic vám na základe vami zadaných parametrov vypočíta personalizované nutričné odporúčanie, šité na mieru iba vám a nikomu druhému. Taktiež vám poradí, ktoré potraviny sú pre vás vhodné a ktorým by ste sa mali radšej vyhnúť. 

„Na začiatku som si len zadala svoje pohlavie, výšku, váhu a cieľ (schudnúť/ jest zdravo/ naberať svaly) a špeciálne pre mňa mi vyrátal koľko jednotlivých nutrientov (bielkovín, tukov, sacharidov) by som mala za deň zjesť“, píše Katka jedna, jedna z aktívnych účastníčok Foodlogicu.

Foodlogic neslúži iba na korigovanie vašej váhy. Pomocou vyváženej výživy vie presne odhadnúť energetický výdaj vášho tela a optimalizovať ho. Okrem toho uvidíte prínos hlavne v pevnejšom zdraví a v štíhlej línii. Ako teda vyzerá konkrétny plán?

 

Čo všetko dostanete v cene plánu a ako sa tento zostavuje, nájdete na stránke Foodlogicu. Najväčší benefit a zároveň motiváciu v celom Foodlogicu vidím v dvoch fíčurách, ktoré nájdete na webovskej stránke: Health tracker a Health matrix.

 

Vo Health trackerovi si môžete sledovať  svoje výsledky a hodnoty, inšpirovať sa novými jedálničkami ostatných užívateľov, sledovať svoje makro i mikronutrienty a tak postupne dosiahnuť svoj cieľ.

 

 

V Health matrixe zasa viete zistiť, v akej telesnej kondícii vlastne ste.

 

Foodlogic na svojom webe prisľúbil aj mobilnú appku, ktorá je pravdepodobne ešte vo výrobe. Celý plán si môžete nechať zostaviť iba za 22 EUR. Ak vám teda záleží na vašom zdraví, bežné diéty nepomáhajú a chcete sa celkovo cítiť lepšie, skúste tento vedecky overený spôsob zdravého života.

 

Zdroj: foodlogic.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK