Geewa: „Kľúčová je vytrvalosť, jasný cieľ a ľudia.“

  • Ako sa robia mobilné a webové hry sme sa porozprávali s Milošom Enderlom, zakladateľom GEEWA!
  • Ako sa robia mobilné a webové hry sme sa porozprávali s Milošom Enderlom, zakladateľom GEEWA!

 

Čomu sa Geewa vlastne venuje?

Mobilné a webové hry pre viac hráčov vychádzajúce z princípov obľúbených stolových a kartových hier.

 

Prečo si rozbehol GEEWA?

Pretože som videl obrovský potenciál v konvergencii mobilnej, webovej a TV zábavy. TV žiaľ stále zostáva v minulom storočí, ako hovorí Tim Cook, ale ja pevne verím, že sa to už čoskoro zmení a my tomu ideme už teraz pripravovanými hrami naproti.

 

Čo je tvoja inšpirácia?

Tak to je samozrejme veľa vecí, ale hlavne sú to ľudia okolo mňa.

 

 

Čo považuješ za najväčší úspech GEEWA?

Najväčším úspechom je jednoznačne hra Pool Live Tour, ktorú hralo v čase najväčšej slávy 2.5 milióna hráčov denne. Dnes je to 800.000 hráčov denne a my zreteľne vnímame presun našich hráčov z Facebooku na mobilné platformy, na ktoré sa s našimi novými hrami zameriavame.

 

Aké sú tvoje plány do budúcnosti?

Robiť unikátne kompetitívne hry s veľkým virálnym potenciálom predovšetkým pre mobilné platformy a aby som bol konkrétnejší, tak pre rok 2015 je to nový biliard a kvízová hra blízka televíznemu rozhraniu.

 

Aké typy ľudí hľadáte do svojho tímu?

Kvalitných ctižiadostivých a vytrvalých tímových hráčov s citom pre dizajn a grafiku. Aktuálne nás najviac tlačí nájdenie tímových hráčov v oblasti C# serverových vývojárov, skúsených 3D grafikov a animátorov, UI dizajnérov a Unity developerov.

 

V čom ste iní ako konkurencia?

V Česku sme iní tým, že máme za sebou obrovský úspech, vďaka ktorému sme vybudovali silné zázemie a získali veľa skúseností v oblasti globálnej distribúcie hier pre viacerých hráčov. Globálne chceme byť iní originálnymi hrami, prostredníctvom ktorých sa ľudia zoznamujú a vo finále sa vďaka nim stretávajú aj fyzicky.

 

Ktoré hry teraz najviac „frčia“?

Fenoménom je kvízová hra Trivia Crack, ktorá potvrdzuje fakt, že hry na mobile hrá každý.

 

Ktorá je tvoja najobľúbenejšia?

Ak mám čas, tak si stále rád zahrám Slovný futbal.

 

Sú nejaké aktuálne trendy v oblasti hier?

V USA začínajú hrať seniori hry na iPadoch, takže je len otázka času kedy sa tento jav prejaví aj u nás. Osobne by som si prial, aby viac kvalitných výukových hier bolo aj na opačnom póle vekového spektra – teda pre malé deti.

 

 Čo je pre teba pri budovaní firmy najdôležitejšie?

Tých faktorov je samozrejme viac, ale kľúčová je vytrvalosť, jasný cieľ, za ktorým idete a ľudí s ktorými sa deň po dni k tomu cieľu posúvate.

 

Ako vyzerá pracovný deň v GEEWA?

Tvrdá práca pri pracovnom stole, Macové vtipy v kuchynke, občasné štekanie psa Cida a častokrát aj kreatívny rozbor celého dňa u moku večer v niektorej z Karlínskych krčmičiek.

 

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

Zdroj: startupjobs.cz/blog

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech