Generálny prokurátor objasnil, čo sa stalo Lučanskému vo väzbe

  • Obvinený bývalý prezident Policajného zboru Milan Lučanský sa zranil v prvej polovici decembra v Ústave na výkon väzby v Prešove
  • Dohady hovorili o pokuse o samovraždu, alebo o útoku inej osoby, ani jedna fáma sa nepotvrdila
Milan Lučanský
Bývalý policajný prezident Milan Lučanský, TASR/Martin Baumann
  • Obvinený bývalý prezident Policajného zboru Milan Lučanský sa zranil v prvej polovici decembra v Ústave na výkon väzby v Prešove
  • Dohady hovorili o pokuse o samovraždu, alebo o útoku inej osoby, ani jedna fáma sa nepotvrdila

Zranenie bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského nebolo spôsobené inou osobou, vylúčený bol aj pokus o samovraždu. Na dnešnom brífingu to uviedol generálny prokurátor Maroš Žilinka. Podľa neho je toto konštatovanie výsledkom preverovania zo strany okresnej a krajskej prokuratúry v Prešove, ktoré zahŕňalo okrem iného kontrolu kamerových záznamov z väzenského ústavu v Prešove ako aj pohovor s obvineným.

Od prvého momentu zistenia zranenia až po pohovor vypovedal vždy rovnako,” uviedol Žilinka na margo Milana Lučanského, pričom potvrdil, že sa zranil pri páde. „Mechanizmus vzniku zranení korešponduje s tvrdením obvineného,” povedal. Zdôraznil tiež, že pri výkone väzby obvineného neboli porušené žiadne predpisy. Milan Lučanský je podľa Žilinku na cele umiestnený samostatne a s inými obvinenými a odsúdenými do kontaktu neprichádza.

Bývalý šéf polície Lučanský je v nemocnici, podstúpil operáciu

Generálny prokurátor zároveň vyzval, aby bola rešpektovaná prezumpcia neviny Milana Lučanského. „Ide o osobu, ktorá pre túto spoločnosť urobila aj veľa dobrého,” uviedol s tým, že medializácia dohadov o jeho zdravotnom stave bola zásahom do dôstojnosti obvineného. Začiatkom decembra informovali médiá o tom, že bývalý policajný prezident musel podstúpiť operáciu kvôli zraneniu pri väzenskej bitke. Neskôr kolovali fámy o pokuse o samovraždu, alebo útok ako pokus o umlčanie Lučanského. Tieto informácie polícia už pred časom vyvrátila.

Obvinený bývalý prezident Policajného zboru Milan L. sa zranil v prvej polovici decembra v Ústave na výkon väzby v Prešove. Následne podstúpil operáciu v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku. Cudzie zavinenie v tomto prípade vylúčil Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Milana L. zadržali v rámci akcie Judáš, pričom ho obvinili z korupčnej trestnej činnosti. Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v nedeľu 6. decembra rozhodol o jeho väzobnom stíhaní.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech