Gigantický prepad hodnoty Facebooku na burze. Spoločnosť prišla o miliardy dolárov

  • Facebook je považovaný za jednu z najvplyvnejších sociálnych sietí
  • Gigant opradený škandálmi však utrpel neuveriteľný prepad na burze
pexels-photo-267469
Pexels
  • Facebook je považovaný za jednu z najvplyvnejších sociálnych sietí
  • Gigant opradený škandálmi však utrpel neuveriteľný prepad na burze

Facebook je síce velikán sociálnych sietí, teda, nalejme si čistého vína, je to najsilnejšia sociálna sieť na svete. Hlavne, keď si spomenieme na akvizíciu Instagramu a Whatsappu.

Najväčší prepad hodnoty v histórii USA

Keď sa pozriete na Facebook, vidíte jednu z najväčších firiem na svete. V poslednej dobe bol tento technologický gigant opradený škandálmi a hlavne pri takýchto veľkých firmách sa ich prešľapy skúmajú podrobnejšie. Počas vyše desiatich rokov, čo je na trhu zbieral rôzne kladné míľniky, teraz sa k nim pridáva ďalší ale z iného súdka – najväčšia strata hodnoty firmy na burze v Americkej histórii.

Hodnota akcií sa v štvrtok prepadla o takmer 20 %, hlavným dôvodom bola nespokojnosť investorov z pomalého rastu počtu používateľov a predajov. Ak si tých 20 % neviete úplne vizualizovať, tak to predstavuje stratu približne 124 miliárd dolárov z trhovej kapitalizácie Facebooku. To je najväčšia zaznamenaná strata hodnoty v priebehu jedného dňa pre Americkú firmu.

Samozrejme najväčšiu finančnú ujmu utrpel Mark Zuckerberg, ktorý prišiel o 18 miliárd z hodnoty svojho majetku. Najväčší vplyv na túto situáciu mali pravdepodobne škandál Cambridge Analytica.

Zdroj: Reuters, Bloomberg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK