Slovenský GLOBSEC spúšťa vlastný inkubátor pre mladých expertov

  • V Banskej Bystrici, na pôde Univerzity Mateja Bela, vznikol nový inkubátor pre ambicióznych mladých ľudí.
12976919_10154104659283430_7192841436001175527_o
  • V Banskej Bystrici, na pôde Univerzity Mateja Bela, vznikol nový inkubátor pre ambicióznych mladých ľudí.

Iniciátorom vzniku takéhoto centra je GLOBSEC, ktorý by tu rád vychoval budúcich analytikov, bezpečnostných a politických expertov. GLOBSEC Academy Center by tak v súčasnej situácii mohol priniest svetu ľudí, ktorí budú pripravení popasovať sa s výzvami, ktoré najbližšie roky pre svetovú bezpečnosť prinesú.

GLOBSEC dokázal veľkú vec – prakticky z nuly vybudoval konferenciu svetových rozmerov, na ktorej sa pravidelne zúčastňujú tie najväčšie mená svetovej politiky. Založenie takéhoto centra je len ďalším logickým krokom pri snahe GLOBSEC-u vzdelávať mladých ľudí v oblasti svetovej bezpečnosti. Okrem „veľkého“ GLOBSECU totiž pravidelne organizuje aj podujatie GLOBSEC Young Leaders’Forum, určené pre mladých lídrov, novinárov a analytikov.

Screen Shot 2016-04-27 at 14.09.03

foto: FB/Globsec

Zaujímavosťou tiež je, že toto centrum bude otvorené nielen pre slovenských študentov, práve naopak, bude otvorené aj pre ambicióznych ľudí zo zahraničia. Značka GLOBSEC má vo svete politiky nesmierny cveng, preto by do Banskej Bystrice mohla prilákať veľmi zaujímavých ľudí.

Výber UMB nie je náhodný. CEO GLOBSEC-u Róbert Vass je absolventom práve tejto univerzity, na ktorej odštartoval svoju bohatú kariéru. Aj preto ti s ním už čoskoro prinesieme rozhovor! :)

Zdroj titulnej fotografie: FB/Globsec

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech