GoPro predstavilo najmenšiu kameru na svete!

  • Po tom ako konkurencia začala tvrdlo šliapať GoPro na päty, dostáva teraz tvrdý úder. GoPro uvádza na trh najmenšiu kameru s kvalitou nahrávania, akú majú len oni. Je zrejmé, že GoPro nechce o svoju dominanciu prísť.
image_1436194097.jpeg
  • Po tom ako konkurencia začala tvrdlo šliapať GoPro na päty, dostáva teraz tvrdý úder. GoPro uvádza na trh najmenšiu kameru s kvalitou nahrávania, akú majú len oni. Je zrejmé, že GoPro nechce o svoju dominanciu prísť.

 

GoPro dnes uviedlo na trh ďalšiu pecku. Je ňou najmenšia kamera na svete v tvare kocky s rozmerom iba 3.8×3.8×3.8 cm. Kvalita kamerky zostala pochopiteľne zachovaná, ako inak. Najlepšie zábery ti kamerka umožní robiť v kvalite 1440p s 30 snímkami za sekundu. Pri menšom rozlíšení 1080p – 60 snímok za sekundu a pri rozlíšení 720p je to až neuveriteľných 100 snímok za sekundu. Kamerka je vodotesná už sama o sebe a bez špeciálneho obalu sa s ňou dokážeš ponárať až do 10 metrov hĺbky.

 

 

 

Veľkou výhodou je jej veľkosť. Už ti nebude robiť problém si ju jednoducho pripnúť na zápästie, helmu, surf či pádlo. Nová kamerka The Session je veľmi jednoduchá na ovládanie. V skutočnosti má iba 2 tlačidlá. To hlavné slúži na spustenie a pauznutie nahrávania. Tým, že celú kamerku ovládaš iba jedným tlačidlom sa podarilo docieliť aj väčšiu výdrž vstavanej batérie. Nová GoPročka by tak mala byť schopná nahrávať 1 až 2 hodiny, samozrejme to záleží od zvolenej kvality nahrávania. GoPro sa takisto vyhralo aj s kvalitou nahrávaného zvuku a novinka je vybevaná až dvoma mikrofónmi, ktoré sa prepínajú automaticky podľa potreby a podľa toho, ktorý má v danom okamihu lepší zvuk.

 

 

Najmenšia GoPro kamerka nie o nič chudobnejšia ako jej väčšie kolegyne. Takisto je vybavená Wi-Fi pripojením, pomocou ktorého ju môžeš bez problémov ovládať aj zo svojho smartphonu. CEO GoPro Nick Woodman prezradil, že na vývoji najmenšej kamerky pracovali v GoPro až 3 roky. „Je jasné, že veľkosť kamerky sa musela niekde prejaviť, preto sme sa rozhodli ju nevybaviť napríklad nahrávaním v 4K kvalite.“

Nová Gopročka sa ešte nepredáva, ak však máš o ňu už teraz záujem, môžeš sa prihlásiť na stránke GoPro a hneď ako sa dostane do predaja, budeš informovaný. Stať by sa tak malo už 12. júla. A cena? Najmenšia GoPro kamerka by sa mala predávať 429,99€.

No čo GoPro maniaci, kto kupuje novú GoPročku? :)

 

 

 

 

 

 

zdroj: The Verge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK