GRAFY: Takto to na Slovensku vyzerá od príchodu delty, ukazujú Dáta bez pátosu. Nemocnice plnia neočkovaní

  • Dáta bez pátosu zostavili graf, ktorý jasne ukazuje, že v nemocniciach prevládajú nezaočkovaní
  • Znázorňujú v ňom dobu od príchodu Delty na Slovensko po dnešok. Jeden kraj je na tom bez debaty najhoršie
korona hospitalizovaní
Nemocnica, ilustračná snímka, Unsplash/Mufid Majnun
  • Dáta bez pátosu zostavili graf, ktorý jasne ukazuje, že v nemocniciach prevládajú nezaočkovaní
  • Znázorňujú v ňom dobu od príchodu Delty na Slovensko po dnešok. Jeden kraj je na tom bez debaty najhoršie

Analytici z Dát bez pátosu vytvorili graf, ktorý odráža príjmy infikovaných koronavírusom do našich nemocníc. V grafe sú zaznamenané všetky hospitalizácie už od polovice augusta, kedy bola pandemická situácia na Slovensku stále relatívne v poriadku.

Dáta bez pátosu uvádzajú, že práve v tom období sa k nám dovliekla Delta. Mutácia koronavírusu, ktorá dobrú situáciu drasticky zmenila v globálnom meradle.

Neočkovaní výrazne prevažujú

Animácia z ich dielne jasne odráža koľko z infikovaných, ktorí vyžadujú alebo vyžadovali lekársky dozor bolo zaočkovaných a koľko z nich nie. Nezaočkovaní pacienti sú v grafe vyznačení tmavšou farbou a tí, čo majú vakcináciu za sebou, naopak, bledou.

Animácia navyše rozdeľuje Slovensko podľa jednotlivých krajov. Je z nej teda zrejmé, v ktorom kraji je situácia najhoršia. Práve podľa hospitalizovaných by sa mal aktuálny stav našej krajiny hodnotiť, myslia si. Tvrdia, že číslami pozitívnych nemá zmysel strašiť, v súčasnosti sú dôležití pacienti a to najmä tí, ktorí majú ťažký priebeh ochorenia.

V grafe podrobne rozobrali situáciu od 30. týždňa (vrátane) tohto roku. Tvrdia, že celistvé dáta sú pre celkový obraz dôležitejšie než súčasný stav v nemocniciach: „Stav je „stavová“ veličina platná v daný deň, rýchlo sa mení a môže kolísať – oboma smermi,“ vysvetľujú na sociálnej sieti. Celkové prímy však odrážajú veľkosť prípadných problémov, tvrdia.

Najhoršie je na tom Košický kraj, iné nedosahujú ani polovicu ich čísel

Zdôrazňujú, že pohľadu zaočkovanosti sú v grafe ako nezaočkovaní vyhodnotené aj osoby, u ktorých informácia o zaočkovanosti nie je známa.

Z grafu je možné zistiť, že sa situácia začala zhoršovať len krátko po príchode Delty. Čísla hospitalizovaných stúpali už v 31. týždni a to najmä v košickom kraji. Práve tam prijali nemocnice za celú sledovanú dobu najviac pacientov. Dokopy prijali 178 infikovaných, z ktorých si vakcináciou neprešlo 156. Väčšina ostatných krajov nedosahuje ani polovicu košických nemocničných príjmov. Viac než polovicu má len prešovský.

Naopak, najlepšia situácia v počte príjmov v nemocniciach je v trnavskom kraji, kde ich bolo dohromady 32. Len traja z nich boli plne zaočkovaní.

Pri ich porovnávaní treba samozrejme brať do úvahy aj veľkosť jednotlivých krajov a počet ľudí v nich. To zohľadňuje pri jednotlivých okresoch COVID automat. Na grafe je však nepopierateľne vidieť výrazný rozdiel v počte prijatých pacientov s očkovaním a bez neho, samostatne v každom kraji: „Toto vidia lekári.“

PRÍJMY DO NEMOCNÍC PODĽA KRAJOV – toto vidia lekáriPripravili sme animáciu príjmov do nemocníc od polovice augusta,…

Posted by Dáta bez pátosu on Tuesday, September 21, 2021

Zdroj: Dáta bez pátosu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech