Hacker napadol Twitter učty ISIS a obliekol ich do farieb dúhy

  • Twitter účty ISIS sa zmenili na dúhové. Nechýbali ani odkazy na gayporná.
Ck9OGKwVEAAip55
  • Twitter účty ISIS sa zmenili na dúhové. Nechýbali ani odkazy na gayporná.

Niektoré účty na Twitteri, ktoré patrili militárnej organizácii Islamský štát, boli pred dvoma dňami napadnuté hackerom. Tento počin bol odpoveďou na nedávny útok v gay klube v Orlande, kde zahynulo 50 ľudí a ďalších 53 utrpelo zranenia.

ClCBuocWkAElCWl

foto: twimg.com

WauchulaGhost, hacker, ktorý patrí do známej skupiny Anonymus, začal napádať pro ISIS účty na Twitteri už mesiac pred tým. Tak, ako aj hacker Ebony and Yveti, ktorý napadol 200 účtov na Twitteri patriacich ISIS, chcel poukázať na propagandu vykonávanú prostredníctvom  týchto účtov. Po odhalení spoločnosť Twitter vymazala všetky napadnuté účty, na základe Misie za vymazanie propagačných účtov.

isis-hacker-anonymous-gay-porn-twitter-orlando-796x448

foto: tnwcdn.com

Po tragických udalostiach z pondelka tohto týždňa sa hacker rozhodol, že využije všetky napadnuté účty a zmenil ich na dúhové. Na týchto účtoch sa následne zobrazili statusy ako: „som gay a som na to hrdý“ či sa zverejnili odkazy na gay porná, alebo správy o pro-LGBT (lesbian, gay, bisexual and transcendered). Ck4AVMVUoAEHiy0

foto: twimg.com

Podľa vyjadrenia WauchulaGhost pre Newsweek, tento čin bol venovaný obetiam v Orlande. ISIS chválila tento počin a preto sa rozhodol, že aj takto si uctí životy všetkých, ktorí zahynuli pri tomto nezmyselnom útoku.

Zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: twitter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech