Hľadáš prenájom? Toto exkluzívne bývanie však nie je pre všetkých

  • V dvojizbovom byte by si pravdepodobne vedel predstaviť bývať každý z nás
  • Nechýba mu perfektný výhľad na Bratislavu a dobrá poloha v centre mesta
  • O jeho aktuálny vzhľad sa postarali Rules architekti
cover panorama city
www.rules.sk
  • V dvojizbovom byte by si pravdepodobne vedel predstaviť bývať každý z nás
  • Nechýba mu perfektný výhľad na Bratislavu a dobrá poloha v centre mesta
  • O jeho aktuálny vzhľad sa postarali Rules architekti

Dvojizbový byt, ktorý ti dnes predstavíme, tak trochu vyčnieva spomedzi bežných bytov na prenájom, ktoré nájdeš na Facebooku. Byt s výhľadom na mesto totiž slúži pre náročnejších klietov, ktorí hľadajú útulný interiér s vysokým štandardom výbavy a dobrou polohou.

Architekti v tomto prípade dostali do rúk byt v novostavbe Panorama City, ktorá sa nachádza blízko Dunaja. Byt prevzali v štandarde, čo znamená, že mal zrealizované podlahy, dvere aj kúpeľnu. Rules architekti, ktorí stoja za finálnym vzhľadom bytu, stavili na zrkadlá, ktoré opticky rozšírili priestor, prírodné materiály a nadčasový dizajn.

„Na odstránenie uniformity a zútulnenie dennej zóny sme použili overený recept, ktorým je drevo vo všetkých prevedeniach. Keďže sme byt prevzali s hotovou podlahou, drevo na nábytok sme vybrali s ohľadom na existujúce parkety. Zvolili sme brezu, ktorá je od dubovej podlahy svetlejšia a spolu tvoria príjemne prirodzený kontrast. Drevené časti nábytku sme navrhli so zaoblenými hranami, takže sú bezpečné aj pre deti,“ vysvetľujú architekti na svojom webe.

V kuchyni, v ktorej je okrem vstavaných spotrebičov vytvorené všetko na mieru očarí brezová dýha, tmavozlatý kov a odkladacia plocha na poháre.

Pridanou hodnotou pre obyvateľov bytu v Panorama City je výhľad na Bratislavský hrad, ktorý si môžu dopriať priamo z obývacej izby. Dominantou bytu je lamelová stena za televízorom, z ktorej architekti urobili knižnicu a prekrýva tak radiátory, ktoré pôvodný vzhľad obývačky rušili.


Posuvné dvere so zlatým satinovaným sklom sme nechali vyrobiť na mieru v Taliansku špeciálne pre tento projekt. Dvere sa zasúvajú za zaoblený drevený obklad z brezovej dýhy, takže v otvorenom stave sú takmer neviditeľné. Z funkčného hľadiska oddeľujú denný priestor od nočnej chodby a napomáhajú k akustickému oddeleniu obývačky od spálne,“ dodávajú.

Spálňa je najlepším miestom v byte, kde si môžu obyvatelia bytu vychutnať panoramatický výhľad.

Kúpeľňa bola v byte nová v rámci štandardu, ktorú architekti nechali v pôvodnom stave a cyhili sa len detailom, ktorým dali nádych luxusu.

Zdroj: Rules.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK