„Hlásim sa z COVID oddelenia, klamú vám,“ tvrdí hospitalizovaný Slovák. Odporný hoax sa šíri raketovou rýchlosťou

  • Muž s covidom, ležiaci na Kramároch, tvrdí, že je hospitalizovaný na covidovom oddelení, kde sa nenachádza žiadny iný pacient
  • Vo videu taktiež udáva, že slovenské štatistiky nie sú objektívne a správne
  • Univerzitná nemocnica sa vyjadrila, že momentálne majú hospitalizovaných až 55 pacientov, z toho 80 % je nezaočkovaných
TOTÁLNY A PRIMITÍVNY VÝSMECH: TENTO MUŽ MÁ COVID-19 A URÁŽA VŠETKÝCH ZDRAVOTNÍKOV
Facebook/Hoaxy a podvody - polícia SR
  • Muž s covidom, ležiaci na Kramároch, tvrdí, že je hospitalizovaný na covidovom oddelení, kde sa nenachádza žiadny iný pacient
  • Vo videu taktiež udáva, že slovenské štatistiky nie sú objektívne a správne
  • Univerzitná nemocnica sa vyjadrila, že momentálne majú hospitalizovaných až 55 pacientov, z toho 80 % je nezaočkovaných

Facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR uverejnila na svojom profile ďalší z prípadov, kedy sa osoby pozitívne na COVID-19 stránia uveriť tomuto ochoreniu a pripisujú mu iné, častokrát neexistujúce významy či priebehy.

Facebookom začalo kolovať dezinformačné video, v ktorom sa muž s pozitívnym testom na koronavírus vysmieva štatistikám o počtoch nakazených, počtoch hospitalizovaných či o samotnom testovaní na toto ochorenie.

Vo videu tiež udáva, že je hospitalizovaný na covidovom oddelení, ktoré je prázdne. 

TOTÁLNY A PRIMITÍVNY VÝSMECH: TENTO MUŽ MÁ COVID-19 A URÁŽA VŠETKÝCH ZDRAVOTNÍKOVToto je pravdepodobne najodpudivejší…

Posted by Hoaxy a podvody – Polícia SR on Tuesday, October 12, 2021

„Hlásim sa vám z covidového centra na Kramároch, po štyroch testoch, piaty bol aj pozitívny. To, že človek má zápal pľúc nie je predné, nie je smerodajné, hlavné je mať covid-19,“ chaoticky vysvetľuje muž vo videu.

Tvrdí, že lekárom je ukradnuté, že má zápal pľúc, údajne im ide len o pozitívny test na covid-19. Taktiež povedal, že presne takto sa vytvárajú covidové štatistiky na Slovensku. 

„Dovtedy vás testujú, pokiaľ vám nezistia, že vraj máte covid,“ udáva pozitívne testovaný muž v nemocnici na Kramároch.

Ku koncu videa dodáva, že „personál je perfektný, ľudia sú dobrí, ale určite štatistiky v Slovenskej republike sa falšujú tým, že ľudia sú chorí, majú inú chorobu a pripisuje sa to Covidu-19.“

Muž na sociálnej sieti taktiež uviedol, že video bol nútený odstrániť, čo je ale v prípade jeho ostatných priateľov priam bažiacich po takýchto dezinformačných videách úplne bezpredmetné, keďže video sa na sociálnej sieti Facebook stále zobrazuje.

Už to vymazal lebo musel, pravda je horká,👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

Posted by Karol Bejvl on Monday, October 11, 2021

Vyjadrenie nemocnice

Polícia SR kontaktovala Univerzitnú nemocnicu v Bratislave a zistili, že muž sa v čase nakrúcania ani nenachádzal na Covid oddelení, ako vo videu uvádza.

Práve vtedy bol v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia a práve teraz už skutočne leží na Covid oddelení, kde sa momentálne nachádza 55 pacientov, z ktorých je až 80 % nezaočkovaných. 

„Takýto pacient, ktorý má klinické príznaky ochorenia a tiež pozitívny test, je v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia uložený do doby jeho prevozu na Covid oddelenie, ktoré sa nachádza v rámci danej nemocnice,“ píše sa vo vyjadrení samotnej Univerzitnej nemocnice.

Zdravotnícki pracovníci taktiež apelujú na verejnosť.

„Naši zdravotníci sa ešte nestihli spamätať z náročného obdobia 2. vlny pandémie a dnes sa opäť denne stretávajú s náporom pacientov ( z ktorých je 80 % nezaočkovaných) v našich nemocniciach, kde okrem starostlivosti na Covid oddeleniach poskytujeme aj bielu zdravotnú starostlivosť.“

„Veľmi nás mrzí takého zľahčovanie situácie a tiež zavádzanie verejnosti o tom, že nemocnice sú prázdne. Vyjadrenia osoby vo videu nie sú na mieste a absolútne neopisujú reálnu situáciu v našej nemocnici,“ dodáva Univerzitná nemocnica vo svojom vyjadrení.

Zdroje: Facebook/Hoaxy a podvody - Polícia SR, Facebook/Karol Bejvl

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech