Hrozí ti pokuta 20 000 eur. Za nedodržiavanie nových opatrení si na Slovensku poriadne priplatíš

  • S účinnosťou od 6. septembra 2020 do 30. septembra 2020 RÚVZ Bratislava nariaďuje hneď niekoľko noviniek
  • Za ich nedodržiavanie ti hrozí pokuta vo výške až 20 000 eur
covid,koronavírus,očkovanie
TASR/AP/Michael Probst
  • S účinnosťou od 6. septembra 2020 do 30. septembra 2020 RÚVZ Bratislava nariaďuje hneď niekoľko noviniek
  • Za ich nedodržiavanie ti hrozí pokuta vo výške až 20 000 eur

Prehľad nových opatrení

Vo všetkých bratislavských mestských častiach a v okresoch Senec a Pezinok hygienici zakazujú usporadúvať hromadné podujatia v exteriéroch, kde je viac ako 500 osôb. Zakázané sú aj podujatia v interiéroch, kde je viac ako 250 osôb.

Výnimku z tohto zákazu majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú v dobe začiatku hromadného podujatia disponovať negatívnym výsledkom testu na COVID-19. Nesmie byť však starší ako 12 hodín.

VEĽKÝ PREHĽAD: Slováci, Maďari aj Česi majú problémy, máme rekordné nárasty prípadov korony

Prekvapivú výnimku z tohto zákazu majú svadby a pohrebné obrady s celkovým počtom účastníkov do 150 osôb. Usporadúvať sa nesmú ani hromadné podujatia a to v čase od 23:00 hod. do 06:00 hod. nasledujúceho dňa.

Tieto zákazy sa nevzťahujú na zasadnutia a schôdze štátnych orgánov, orgánov územnej samosprávy a zasadnutia (schôdze), ktoré sa uskutočňujú na základe zákona,“ objasňujú hygienici. Zmeny musia rešpektovať aj plavárne, ktoré musia obmedziť kapacitu prevádzok na 50 % zo stanovenej kapacity.

Nerešpektovanie opatrenia je správnym deliktom, za ktorý pŕíslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva uloží pokutu vo výške do 20 000 eur

V nemocniciach sú povolené len návštevy kňazov 

Novinky neobchádzajú ani nemocnice. Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti sú po novom povinní zabezpečiť zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Tu však platí výnimka pre návštevu kňazov za účelom podávania sviatosti pomazania chorým a paliatívnych návštev. Zákaz návštev platí aj v interiérových priestoroch zariadení sociálnej starostlivosti.

„Všetkým cirkvám a predstaviteľom cirkví nariaďuje v Bratislave vo všetkých mestských častiach a v okresoch Senec a Pezinok prijatie takých opatrení, aby sa minimalizovala možnosť šírenia vírusu pri organizovaní cirkevných akcií a úkonov,“ konštatujú. Taktiež sa neodporúča organizovať hromadné podujatie určené pre seniorov v akomkoľvek počte.

ZASADALA PANDEMICKÁ KOMISIA VLÁDY SR, REGIONÁLNYM HYGIENIKOM V NIEKTORÝCH OKRESOCH ODPORÚČA PRIJAŤ OPATRENIA NA LOKÁLNEJ…

Gepostet von Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky am Freitag, 4. September 2020

Všetky spomínané opatrenia boli uložené aj na základe odporúčaní pandemickej komisie vlády Slovenskej republiky, ktorá konštatovala zhoršenie epidemiologickej situácie v okresoch Bratislava II a Bratislava V a okresoch Pezinok a Senec. Tieto oblasti sú označené oranžovou farbou celoštátneho semaforu COVID-19.

V okrese Bratislava I momentálne svieti červená farba. Práve tu bola prekročená hodnotu 50 nových prípadov na 100 000 obyvateľov. V ostatných spomínaných okresoch prekročila hodnotu 25 nových prípadov na 100 000 obyvateľov. Naďalej tiež platí, že za nenosenie rúška ti hrozí pokuta 1 000 eur v blokovom konaní a v správnom konaní do 1 650 eur. 

Bratislavský župan zdôrazňuje, že COVID-19 nie je žiadna fikcia 

Podľa najnovších informácii bol dnes u jedného zamestnanca bratislavskej župy potvrdený koronavírus. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) preto bezodkladne spustil sériu testov a opatrení. Pozitívne testovaný zamestnanec ostáva v karanténe.

BRATISLAVSKÝ COVID SEMAFOR SVIETI NA ČERVENONajúčinnejšou zbraňou proti koronavírusu je prevencia a zodpovednosť. V…

Gepostet von Juraj Droba am Dienstag, 25. August 2020

„Koronavírus nie je žiadna fikcia ani konšpirácia. Je to skutočný problém, ktorý môže ohroziť kohokoľvek z nás alebo našich blízkych. Náš pozitívne testovaný kolega nemá žiadnu cestovateľskú anamnézu a je príkladom dodržiavania hygienických opatrení. Žiaľ, napriek tomu sa nakazil od niekoho, kto takýto zodpovedný nebol. Preto prosím, toto riziko nepodceňujme. Malo by byť pre nás všetkých úplnou samozrejmosťou dodržiavanie základných hygienických opatrení – najmä nosenie rúšok i dôsledná dezinfekcia,“ vyzval župan Juraj Droba.

Zdroje: RUVZ, BSK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech