Morgan Freeman žiari v novej reklame v úlohe Boha, sprevádza ju však vlna kritiky

  • Populárna televízna snímka Božský Bruce mala úspech aj vďaka úlohe Morgana Freemana ako Boha
  • Teraz si opäť zahral rovnakú úlohu, ale pre izraelskú spoločnosť
  • Kvôli jeho obvineniam zo sexuálneho obťažovania sa v krajine nestretla s pochopením
youtube.com
  • Populárna televízna snímka Božský Bruce mala úspech aj vďaka úlohe Morgana Freemana ako Boha
  • Teraz si opäť zahral rovnakú úlohu, ale pre izraelskú spoločnosť
  • Kvôli jeho obvineniam zo sexuálneho obťažovania sa v krajine nestretla s pochopením

V reklame Morgan Freeman žartuje o tom, že sa v „hlase božom“ mýlil. Narážal na jeho úlohu vo filme Božský Bruce.

„Verte mi ľudia, nie som Boh. Mám od toho naozaj ďaleko. Okrem môjho domu, kde dokážem ovládať počasie. Takmer ako samotný Boh.“ hovorí Morgan v závere novej reklamy

Podľa spoločnosti Ynet, dostal Morgan za účinkovanie v reklame viac ako 260 000 eur. Vo vyhláseni spoločnosti Tadiran sa uvádza, že celá kampaň a produkcia stála státisice eur a natáčala sa na Manhattane. Spoločnosť ďalej uviedla, že Freeman bol vybraný ako hovorca spoločnosti na najbližšie tri roky a to z dôvodu, že im citujem, „sadol ako rukavice na ruku“. Samozrejme, nie každý je z kombinácie izraelskej spoločnosti a 81 ročného víťaza Osacara nadšený. Niektoré skupiny žien si myslia, že spoločnosť Tadiran by nemala spolupracovať s mužom, ktorý bol obvinený zo sexuálneho obťažovania.

V minulom roku bol herec obvinený ôsmimi ženami z nežiadúcich slovných a fyzických narážok na pracovisku. Viacero svedkov uviedlo, že pravidelne komentuje ich vzhľad, dotýka sa ich v spodnej časti chrbta alebo na nich zíza. Freeman sa k tejto téme taktiež vyjadril keď uviedol, že síce niekedy v minulosti mohol použiť nesprávny kompliment alebo humor, no nikdy na žiadnu ženu neútočil. 

Spoločnosť National Geographic síce zastavila produkciu svojej dokumentárnej série „Príbeh Boha“ v hlavnej úlohe s Morganom, avšak po niekoľkých mesiacoch sa k produkcii vrátila keď vyšetrovanie potvrdilo, že nie sú žiadne dôvody na prerušenie spolupráce so známym hercom. Niektoré skupiny s tým však stále nesúhlasia.

„Rozhodnutie spoločnosti Tadiran spojiť sa s niekým, kto bol nedávno obvinený z viac ako ôsmich prípadov sexuálneho obťažovania, nie je najšťastnejšie. Tieto činy nepoprel, len chabo ospravedlnil. To však nenasvedčuje tomu, aby sa naša spoločnosť v krajine stala do budúcnosti bezpečnejšou. Sme presvedčení, že verejnosť uprednostní nákup elektroniky od spoločnosti, ktorá sa rozhodne nespolupracovať s mužom, ktorý sa takto správa k ženám.“ uviedla Miriam Zalking

Orit Sulitzeanu, riaditeľ Asociácie krízových centier pre znásilnenia v Izraeli poukázal na to, že po obvineniach upustili spoločnosti ako Pepsi či Visa od svojich kampaní s Morganom Freemanom. „Je smutné, že Tadrian si myslí, že sú to hodnoty, s ktorými sa chcú identifikovať. Táto voľba je zvláštna a poburujúca, a zároveň delí verejnosť, vyhýba sa realite a pľuje do tváre obetiam sexuálnych útokov.“ uviedol Sulitzeanu.

Spoločnosť Tadiran na výzvy novinárov, aby sa vyjadrila k tejto téme, neodpovedá.

zdroj: jpost.comyoutube.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech