Huawei podporuje nadaných študentov prostredníctvom technológií umelej inteligencie

  • Huawei podporuje mladé talenty naprieč celým svetom a neobišiel ani Slovensko
  • Pre rozvoj nových prelomových technológií ako 5G či umelá inteligencia bude spolupráca s akademickou obcou nevyhnutná aj do budúcna
Unsplash
  • Huawei podporuje mladé talenty naprieč celým svetom a neobišiel ani Slovensko
  • Pre rozvoj nových prelomových technológií ako 5G či umelá inteligencia bude spolupráca s akademickou obcou nevyhnutná aj do budúcna

Na programe pod názvom „Seeds for the Future“ minulý rok participovali šiesti slovenskí študenti, ktorí mali možnosť nahliadnuť do centrály spoločnosti Huawei a zúčastniť sa zaujímavých prednášok a laboratórnych cvičení. Študenti tak načerpali poznatky o 5G sieťach, ktoré sú nevyhnutné k zabezpečeniu správneho fungovania IoT. S tým priamo súvisí aj možnosť pripojenia väčšieho množstva zariadení, ktoré vyžadujú vyššie nároky na rýchlosť a kapacitu siete. 

Spoločnosť Huawei nezabudla ani na zahraničných študentov a pripravila pre nich Inovačný Bootcamp AIoT, ktorý ponúka jedinečnú šancu podeliť sa o vedomosti so študentmi a sprostredkovať im interakciu s prelomovými inováciami od Huawei. 

V súvislosti s umelou inteligenciou sa veľa hovorí o superrýchlej mobilnej sieti 5G, ktorej využitie v praxi už čoskoro nebude len víziou, ale stane sa súčasťou každodenného života. Kombinácia sietí piatej generácie a umelej inteligencie umožní aplikáciám fungovať na virtuálnych serveroch s obrovským výkonom a kapacitou, čím sa otvárajú rozsiahle možnosti ich uplatnenia v logistike, zdravotníctve či v domácnostiach. 

Jeden z najjednoduchších príkladov využitia umelej inteligencie v domácnosti sú inteligentné spotrebiče pripojené na 5G sieť. Tie budú schopné rozpoznať návyky spotrebiteľa tj. čo a v akom množstve nakupuje. V prípade, že sa vám napríklad niektorá z potravín v inteligentnej chladničke spotrebuje, spotrebič vám pomocou displeja alebo hlasového upozornenia túto informáciu oznámi. To je však len jedna z mnohých výhod, ktoré táto technológia prinesie. Očakáva sa najmä masívny rozmach jednotlivých odvetví priemyslu a obchodu, a tým výrazný rast ekonomiky doma aj vo svete.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech