Hygienici prišli dvakrát a dokonca s políciou. Fitko v čiernom okrese zostáva aj tak otvorené

  • Fitness centrum v Topolčanoch, ktoré má byť podľa COVID automatu zatvorené, zostáva otvorené aj naďalej
  • Do prevádzky dnes prišla kontrola, hygienici zistili, že v prevádzke cvičia ľudia
  • Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Topoľčanoch upozorňuje majiteľa, že pokiaľ prevádzku nezavrie, môže ho to vyjsť draho
  • Pokuta podľa slov majiteľa pôjde do správneho konania, hovorí, že má v danej veci rozhodnúť súd
fitness centrá
Unsplash/Anastase Maragos
  • Fitness centrum v Topolčanoch, ktoré má byť podľa COVID automatu zatvorené, zostáva otvorené aj naďalej
  • Do prevádzky dnes prišla kontrola, hygienici zistili, že v prevádzke cvičia ľudia
  • Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Topoľčanoch upozorňuje majiteľa, že pokiaľ prevádzku nezavrie, môže ho to vyjsť draho
  • Pokuta podľa slov majiteľa pôjde do správneho konania, hovorí, že má v danej veci rozhodnúť súd

Topoľčany sa aktuálne nachádzajú v čiernej fáze – podľa platného COVID automatu sú v danom režime zatvorené fitness centrá pre všetky skupiny ľudí, teda aj pre zaočkovaných.

Nedávno sme ťa informovali o prípade, kedy sa fitness centrum v Topoľčanoch verejne hlásilo k tomu, že je otvorené aj napriek zákazu. Dnes to prišli preveriť hygienici. Výsledkom je, že fitness centrum ostáva otvorené aj naďalej. 

Na otvorenú fitness prevádzku v Topoľčanoch ako prvá upozornila TV Markíza. Majitelia fitness centra 365 Gym Topoľčany však to, že sú otvorení, neskrývali – na sociálnej sieti Facebook verejne vyzývali ľudí, aby si prišli zacvičiť. Majiteľ nevidí dôvod na to, prečo by mal svoju prevádzku uzavrieť.

Na tlačovej konferencii 14. októbra 2021 sa minister zdravotníctva jasne vyjadril, že COVID automat má odporúčací charakter, čiže nemá nijakú právnu záväznosť, a teda žiadneho občana ani žiadnu obchodnú prevádzku nezaväzuje k jeho dodržiavaniu. Občanov zaväzujú k povinnosti právne normy, podľa Ústavy Slovenskej republiky,“ odôvodňovalo svoje rozhodnutie fitness centrum.

Majiteľ pre TV Markíza dodal, že na dodržiavanie protipandemických opatrení dbá.

Hygiena neodišla naprázdno, získali telefonický kontakt

Na základe medializovaných informácií sa situáciu rozhodla preveriť aj hygiena. Ako informuje portál Topky, hygienici včera nepochodili, konateľ spoločnosti, ktorá prevádzkuje dané fitness centrum, nebol prítomný. 

Zamestnanec fitnescentra prítomný v recepcii pri vstupe do fitnescentra na základe inštrukcií prevádzkovateľa – konateľa spoločnosti prevádzkujúcej predmetnú prevádzku, zamestnancov RÚVZ Topoľčany informoval, že nie je oprávnený podpisovať žiadne zápisnice z kontroly ani vyjadrovať sa k zisteniam z kontroly, má inštrukcie od svojho nadriadeného, ktorý chce byť pri kontrole vyslovene prítomný,“ vyjadrili sa pre Topky hygienici.

Zamestnanec im dal na svojho nadriadeného kontakt. Ten v telefóne uviedol, že chce byť na kontrole prítomný, kontrola sa preto posunula na ďalší deň. Podľa portálu Topky však zamestnanci RÚVZ fitness zdôrazňovali, že fitness centrá majú byť podľa aktuálnych pravidiel v čiernom okrese uzavreté. 

Mali by sa podľa teba opatrenia v čiernych okresoch pre zaočkovaných zjemniť?

Výsledok dnešnej kontroly? Prevádzka ostáva otvorená

Hygienici prevádzku navštívili aj dnes, tentokrát ich sprevádzala polícia. Ako uvádza TV Markíza, hygienici sa v priestore fitness centra zdržali približne hodinu. Majiteľ sa po skončení kontroly pre televíziu vyjadril, že kontrola zistila, že v priestore cvičia ľudia a následne o tom spísala zápisnicu.

Fitness centrum zostáva otvorené aj naďalej. „Dokiaľ nezmenia COVID automat,“ odpovedal majiteľ fitness centra Martin Gajňák na otázku, dokedy bude prevádzka otvorená.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Topoľčanoch sa však vyhráža, že pokiaľ bude prevádzka otvorená aj naďalej, môže ju to vyjsť draho.

Ak bude prevádzka naďalej otvorená, Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Topoľčanoch bude uskutočňovať opakované kontroly, ktoré budú opäť podkladom pre správne konanie vo veci uloženia finančných pokút. Pri opakovanom porušovaní je možné uložiť pokutu vo výške jej dvojnásobku. Rozhodnutie opakovane nerešpektovať platné opatrenia môže viesť k početným správnym konaniam a konečná suma uložených sankcií sa bude stále viac navyšovať,“ vyjadrili sa pre TV Markíza regionálni hygienici.

Pokuta pôjde podľa slov Martina Gajňáka do správneho konania. 

Zdroje: TV Markíza, Topky, TV Markíza

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie