Hynek Husník: Bez nášho tímu by sme to nikam nedotiahli

  • Zakladateľ Storyous Hynek Husník: To, čo malo byť pôvodne jednoduchou aplikáciou hodnotiacu reštaurácie, sa dnes vyvinulo v moderný cloudový pokladničný systém, ktorý zásadne zjednodušuje prácu reštauráciám a podnikom.
image_1425087368.jpeg
  • Zakladateľ Storyous Hynek Husník: To, čo malo byť pôvodne jednoduchou aplikáciou hodnotiacu reštaurácie, sa dnes vyvinulo v moderný cloudový pokladničný systém, ktorý zásadne zjednodušuje prácu reštauráciám a podnikom.

 

Čo vlastne storyous dokáže?

Storyous spája reštaurácie s ich zákazníkmi. To, čo malo byť pôvodne jednoduchou aplikáciou hodnotiacu reštaurácie, sa dnes vyvinulo v moderný cloudový pokladničný systém, ktorý zásadne zjednodušuje prácu reštauráciám a podnikom. Na systém navyše postupne napojujeme ďalšie služby, ako napríklad mobilné platby. Storyous je navyše stále aktívny aj v ďalších online – gastro oblastiach, medzi užívateľmi je veľmi obľúbená naša sociálna sieť pre foodies – milovníkov dobrého jedla a podnikov, a v neposlednom rade prevádzkujeme magazín pre odbornejšiu verejnosť, ktorý sa teraz tiež chystáme dosť nakopnúť.

 

Prečo sa voláte Storyous? (A ako sa to skloňuje:-D)

Storyous je Nesklonné :) Zrod nášho mena bol pomerne jednoduchý. Keď Storyous vznikalo, vedeli sme, že bude o príbehoch ľudí, ktorí chodia do kaviarní a reštaurácií. Začali sme tak hľadať doménu na .com, až sme sa takto raz v našom obľúbenom podniku rozhodli práve pre storyous.com.

Na čo ste vo svojej práci najviac hrdí?

Sme hrdí na tím, ktorý sa okolo nás vytvoril. Bez nich by sme to nikam nedotiahli. Ľudský kapitál je v našom obore to najdôležitejšie a preto sa neustále snažíme nachádzať tých najlepších. Snažíme sa raziť filozofiu slobodnej spoločnosti, takže u nás majú ľudia v tíme dostatočnú voľnosť, ako čo sa pracovného času týka, tak aj v otázke ich nápadov a iniciatívy. Všetci ale vedia, kedy je treba zabrať, a podľa toho sa zariadia. Zastávame tiež názor, že ľudia, ktorí sa nebavia, nemôžu pracovať skutočne dlhodobo efektívne. Preto je u nás dôležitým aspektom pohoda / zábava, a spoločné akcie, ktoré ešte viac stmeľujú tím. O tom, aká je práca v Storyous, môže asi najlepšie rozprávať naša kariérne stránka (kariera.storyous.com) a nespočet majiteľov podnikov, u ktorých sme poriadali firemné akcie / večierky / party.

 

Ako vyzerá v súčasnosti váš tím?

Náš tím sa aktuálne dosť významne rozrastá. Z veľkej časti sa jedná o programátorov a obchodníkov. Tieto pozície tiež najviac hľadáme. Momentálne je nás niečo málo cez 30 ale plánujeme sa ďalej rozširovať. Je pre nás dôležité, aby rozrastaním neutrpela firemná kultúra, ktorú sme si za tých pár rokov vypestovali. Preto sa snažíme, aby novo prichádzajúci boli nielen fit čo do ich kompetencií, ale aby sme si sedeli aj hodnotovo a proste aby zapadli do tímu, plus do neho optimálne priniesli ešte niečo naviac.

 

Aké sú vaše plány do budúcnosti?

V súčasnosti sme najrýchlejšie rastúci pokladničný systém v strednej Európe. Do konca roka sa chceme stať jednotkou na českom trhu a vstúpiť na 2-3 zahraničné trhy, ktoré aktuálne analyzujeme. V tom čo robíme, sme na európskej úrovni pomerne revolučný, takže je to pre nás veľká výzva, ale veríme si.

 

 

Aké typy ľudí k vám hľadáte?

Hľadáme ľudí, ktorí budú milovať to, čo robíme. Majú veľké sny, ktoré ale dokážu realizovať s dôrazom na detail. Chceme k sebe tých, čo majú obrovskú energiu, ktorú chcú využiť. A hlavne potrebujeme ľudí, ktorí sa chcú svojou prácou baviť.

 

Ako vyzerá typický pracovný deň u vás?

To samozrejme záleží od pozície. Napríklad obchodník ide ráno na schôdzku kde si dá raňajky, na poludnie ide na obed a večer na večeru a ak je šikovný, odnesie si za mesiac trebárs aj 3 OOOEUR. Vývojári si zase môžu vyskúšať vývoj naozaj veľkých veci agilnými metódami.

 

Máte nejaké tematické benefity?

Zatiaľ sme jeden pokladničný systém vymenili za profesionálny kávovar, takže si každodenne vlastnoručne melieme čerstvú kávu :) Taktiež ľudí u nás aktívne podporujme v športe a v hlave máme ďalšie super nápady, ktoré čakajú na realizáciu. Ako som už spomenul, podporujeme myšlienky slobodnej firmy a snáď čoskoro ukážeme, ako môže aj na českom trhu úspešne fungovať otvorená spoločnosť. Najväčším benefitom u nás asi je, že nás všetkých baví chodiť do práce.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK