Viem, ktorý policajt dal nahrávky novinárom, tvrdí Fico. Podľa neho treba potrestať jeho aj novinárov

  • Robert Fico a Mária Kolíková sa stretli v debate TA3 V politike
  • Kolíkovú vyrušuje, že sa Fico a Kollár začínajú zhodovať
  • Fico tvrdí, že v rámci súdnej mapy tlačí Kolíková Slovákom len svoje vlastné pocity
  • Robert Fico si myslí, že by sa mali v súvislosti s nahrávkami potrestať novinári
Robert Fico
TASR/Jaroslav Novák
  • Robert Fico a Mária Kolíková sa stretli v debate TA3 V politike
  • Kolíkovú vyrušuje, že sa Fico a Kollár začínajú zhodovať
  • Fico tvrdí, že v rámci súdnej mapy tlačí Kolíková Slovákom len svoje vlastné pocity
  • Robert Fico si myslí, že by sa mali v súvislosti s nahrávkami potrestať novinári

Ministerka spravodlivosti, Mária Kolíková, predložila už tretí návrh súdnej mapy. Ani s touto verziou však nesúhlasí Boris Kollár (Sme rodina) a nesúhlas vyjadrila aj Veronika Remišová (Za ľudí). Myslí si, že nejde o reformu, ale o zmenu tabuliek.

Robert Fico súhlasí s predsedom parlamentu, Borisom Kollárom, tvrdí. Reformu z jej dielne by reformou ani nepomenoval, tvrdí, že chce len nezmyselne zrušiť pár súdov. „Veľmi ma vyrušuje, že sa začínate zhodovať s Borisom Kollárom,“ reaguje Kolíková.

Robert Fico a Mária Kolíková sa stretli v debate TA3, V politike.

Kolíková spomenula aj nahrávky z chaty

„Vy tu ľudí nechávate na pospas,“ hovorí Kolíková. Vyjadruje sa k tomu, že Robert Fico ľudí nabáda ignorovať opatrenia, aj keď sám vie, že koronavírus je nebezpečnou chorobou. Odvoláva sa na nahrávky z chaty, ktoré pred pár týždňami zaplavili slovenské médiá.

Podotýka tiež, že vláda Smeru nepristúpila k žiadnej reforme a nevidí v krajine za ich vlády žiaden posun. Súdna mapa má zabezpečiť, že na súde bude ľuďom pridelený odborník, ktorý bude zvolený náhodne. Má to zabrániť korupcii, tvrdí Kolíková a zároveň zabezpečiť, že sudca, ktorý v závere rozhodne, bude v danej téme doma.

Kolíková
zdroj: TASR/Jakub Kotian

O chvíľu sa nebudú mať o čom rozprávať, tvrdí Fico

Kolíková hovorí, že súdna mapa bude predmetom ďalšej debaty v koalícii. Domnieva sa, že sa dohodnú.

Robert Fico hovorí, že keď sa bude koalícia ešte chvíľu rozprávať, o chvíľu nebude mať Kolíková čo predložiť. Tvrdí, že zo svojich požiadaviek ustúpila natoľko, že už o reformu nejde. „Reforma je veľká vec, nie, že zrušíme štyri súdy,“ hovorí. Opakuje, že Smer túto reformu nepodporí.

„Prečo tým vôbec otravujete vzduch?“ pýta sa Fico. Kým nie je koalícia dohodnutá, nemala by Kolíková hovoriť nič, pretože ide len o jej vlastné pocity, myslí si predseda Smeru.

Fico
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Na chate šlo len o to, aby zničili Smer, tvrdí Fico

Kauza s 50-tisícmi eur a zlatými mincami, ktoré Ficovi podľa nahrávok z chaty ukradli, je už uzatvorená, hovorí Fico. Polícia ich však v súčasnosti stále prešetruje. Fico tvrdí, že šlo o dohodu medzi politikmi, prokurátormi a policajtmi s cieľom zničiť reputáciu strane Smer.

„Odkiaľ ste ich zobrali, prečo vám to nevadilo?“ pýta sa Kolíková. Fico sa k peniazom nevyjadruje, hovorí, že na tých nahrávkach nič nie je, opakuje, že šlo len o dohodu, ktorá ho mala zničiť, no nepodarilo sa to.

„Žiadna trestnoprávna agenda tam nebola,“ hovorí predseda Smeru. Hovorí, že jediné, čo je podnetom trestného konania je aktuálne to, ako sa dostali nahrávky do médií.

Fico si myslí, že by sa v súvislosti s nahrávkami mali potrestať prokurátori aj novinári, ako príklad uvádza novinárku Denníka N. Hovorí, že vie o konkrétnych ľuďoch, ktorí sa s nahrávkami spájajú.

Na otázku, odkiaľ mená má, odpovedal, že aj on odpočúva celý svet. Na konkrétnych ľudí už na polícii podal aj podnety, v relácii ich bližšie nekonkretizoval. Tvrdí, že vie, ktorý policajt nahrávky dal novinárom. 

Zdroj: TA3, V politike

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie