IKEA otvorí v Bratislave spánkový bar, ten ocenia všetci Slováci holdujúci tejto aktivite

  • Keď sa človek prizná k tomu, že si rád dlhšie pospí, u okolia väčšinou príliš veľa obdivu nezíska
  • Uznanie sa dostáva skôr tým, ktorí vstávajú skoro
  • Táto myšlienka tvorí základ novej kampane spoločnosti IKEA zameranej na spanie
ika
IKEA
  • Keď sa človek prizná k tomu, že si rád dlhšie pospí, u okolia väčšinou príliš veľa obdivu nezíska
  • Uznanie sa dostáva skôr tým, ktorí vstávajú skoro
  • Táto myšlienka tvorí základ novej kampane spoločnosti IKEA zameranej na spanie

Švédsky nábytkársky gigant chce smerom k verejnosti komunikovať nielen benefity spánku a jeho vplyv na zdravie, ale tiež zmeniť pohľad spoločnosti na tých, ktorí tejto aktivite holdujú.

„Cieľom kampane je pomôcť ľuďom si uvedomiť, že v noci mnohokrát nespia kvôli bezcielnemu surfovaniu na sociálnych sieťach alebo nesutálemu pozerania sa do displejov počítača či televízie. Chceme všetkým ukázať, že výmenou tejto prokrastinácie za kvalitný spánok môžu jedine získať silu, sviežosť a energiu do ďalšieho dňa,“ uvádza v tlačovej správe Magdalena Mrázková, líder kampane IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko.

zdroj: unsplash.com

Súčasťou kampane je pop-up inštalácia s názvom Spánkový bar, ktorá bude cestovať po Slovensku, Českej republike a Maďarsku. V tej, ktorá bude na Slovensku v Bratislave pred Istropolisom si môžeš prezrieť niekoľko typov spální IKEA vytvorených tak, aby simulovali ideálne prostredie pre spánok.

zdroj: IKEA

Každá zo spální zároveň znázorňuje vybraný benefit spánku. „Priestor sa skladá z troch častí. Prvá je showroom s piatimi spálňami, druhá časť Spánkový bar so šiestimi miestami na spanie a tretí je veľká terasa, kde si môžu návštevníci oddýchnuť. V showroome ukážeme, aké to je vyspať sa do krásy, pre dobrú náladu alebo napríklad pre lepšiu pamäť,“ hovorí Michaela Lelková zodpovedná za eventy v rámci tejto kampane.

zdroj: IKEA

Každá spálňa je zariadená v inom štýle, môžeš si tak vyskúšať rôzne druhy matracov a vankúšov. V spánkovom bare si následne môžeš dať popoludňajšieho šlofíka alebo sa započúvať do meditačnej hudby. Čakať ťa tu bude okrem iného aj ochutnávka švédskych špecialít, podávaných z foodtrucku vedľa terasy.

zdroj: IKEA

V Bratislave bude netradičná inštalácia od 23. do 25. augusta. Súčasťou bude tiež séria eventov – verejných seminárov s odborníkmi, prebehnú lekcie jogy, meditácie, raňajky s dizajnérom alebo verejné čítanie z populárnej knihy Prečo spíme?

Na vrchnom poschodí pop-upu vytvorili tzv. Spánkový bar, ktorý je určený pre dvadsaťminútový „rychloodpočinok“ počas dňa. V jednotlivých bunkách si môžeš ľahnúť do postele a načerpať tak energiu. Miesto je možné rezervovať priamo na mieste. Presný harmonogram podujatí nájdeš  TU

Marketingový koncept kampane má na starosti kreatívna agentúra TRIAD. Eventy organizuje agentúra New Wave.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech