IKEA postavila vo svojej predajni repliku sýrskeho domova na pomoc utečencom

  • Kampaň dopadla úspešne. V spolupráci s Červeným krížom vyzbierala vyše 20 miliónov eur.
befunky-collage_79
  • Kampaň dopadla úspešne. V spolupráci s Červeným krížom vyzbierala vyše 20 miliónov eur.

Prebiehajúca kríza v Sýrii sa mnohým zdá až príliš cudzia a vzdialená. Mnohí ju buď nevnímame alebo pred ňou radšej zatvárame oči. Nás sa to predsa netýka. No skutočnosť je taká, že 11 miliónov ľudí tu bolo zabitých alebo donútených opustiť svoje domovy, a to je niečo, čomu treba venovať patričnú pozornosť.

syrian-house-replica-by-ikea-1-1020x610

IKEA na margo toho spustila kampaň, aby približíla alarmujúcu situáciu v Sýrii každému. Rozhodla sa nainštalovať do svojej vlajkovej predajne v meste Slependen v Nórsku repliku skutočného sýrskeho domu. Tú vytvorila reklamná agentúra POL v spolupráci s Červeným krížom. Inštalácia mala ukázať širokej verejnosti situáciu bežnej sýrskej rodiny v rámci fundraisingovej kampane pre neziskovky v Sýrii.

syrian-house-replica-by-ikea-5-1020x610 syrian-house-replica-by-ikea-7-1020x610

V obchode s nábytkom IKEA medzi plyšom a moderným nábytkom, našli tisícky ľudí 25metrov štvorcových veľký sýrsky domov, ktorý ponúkal nahliadnutie do života Rany a jej 9-člennej rodiny. Replika bola vytvorená na základe záberov jej príbytku v Damasku, ktoré poskytol Červený kríž. 3-izbový byt, postavený z hrubých betónvých blokov, bol vnútri chudobne zariadený. Kultové plagáty a cenovky IKEA boli použité na vyrozprávanie príbehu utečencov, o problémoch, ktorým musia čeliť a tiež ponúka inštrukcie, ako postupovať pri pomoci prostredníctvom darov.

syrian-house-replica-by-ikea-2-1020x610syrian-house-replica-by-ikea-3-1020x610

syrian-house-replica-by-ikea-4-1020x610

Umelecký riaditeľ spoločnosti POL, Snorre Martinsen povedal, že sa snažili, aby Ranin dom vyzeral čo najautentickejšie. Inštaláciu navštívilo okolo 40 000 ľudí týždenne, bola k videniu od 17. do 31. októbra. Kampaň úspešne vyzbierala až 22 miliónov eur na pomoc Červeného kríža v Sýrii.

zdroj: inhabitat.com zdroj titulnej fotografie: inhabitat.com zdroj fotografií: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech