ImpactHub Bratislava spúšťa vlastný inkubátor!

  • Coworkingové centrum medzinárodnej siete Impact HUB otvorilo svoje priestory len pred polrokom a už ohlásilo spustenie prvého inkubátora pre inovatívne nápady a začínajúce projekty.
image_1434964162.jpeg
  • Coworkingové centrum medzinárodnej siete Impact HUB otvorilo svoje priestory len pred polrokom a už ohlásilo spustenie prvého inkubátora pre inovatívne nápady a začínajúce projekty.

 

V rámci tejto medzinárodnej platformy funguje viac než 20 inkubátorov a akcelerátorov po celom svete. A my sa môžeme teraz tešiť tiež. Slovenský Impacthub spustil prihlasovanie do pripravovaného akcelerátora.

 

 

 

 

O čo teda ide?

Impact Inkubátor je určený projektom na samom začiatku realizácie z oblastí:

  • vzdelávania
  • inovatívnych produktov
  • inovatívnych služieb
  • spoločensky prospešného podnikania
  • a projektom využivajúcim green technológie a obnovitelné zdroje.

 

Počas 3 mesiacov projekty absolvujú vyše 80 hodín tréningov a workshopov, mentori im budú k dispozícii na osobné konzultácie. Nadviažu kontakty v rôznych oblastiach, ktoré im môžu pomôcť pri rozvoji podnikania. Vďaka podpore Nadačného fondu Telekom a Nadácie VÚB je inkubátor bezplatný pre vybrané projekty.

 

 

 

Čo sa účastníci naučia a čo im to dá?

Okrem základných princípov validácie trhového potenciálu a konkurencie schopnosti nápadu si prejdú vybrané projektya startupy praktickými workshopmi na soft aj hardskills, financie a plánovanie, za pomoci odborníkov si nastavia komunikačnú stratégiu aj biznis plán na najbližsí rok – dva podnikania.

 

Získajú pomoc aj pri tvorbe vizuálnej identity značky aj pracovný priestor na pol roka zadarmo a možnosť pracovať okrem Impact HUBu Bratislava krátkodobo aj v Prahe, Brne a Ostrave. K tomu sa postupom času nabalia ďalšie benefity, ktoré im pomôžu v ďalších fázach podnikania.

 

 

Čím je teda Impact Inkubátor iný ako ostatné inkubátory?

Na Slovensku je kvalitných dlhodobých inkubačných programov stále málo. Okrem bežnej agendy, ktorá vybraným projektom pomôže s rozbehom, sa Impact Hub zamerá aj na social innovation aspekt, ukáže im možnosti, aké majú v oblasti marketingu aj financovania, pokial vytvárajú tovar, či službu s pridanou spoločenskou (spoločensky prospešnou) hodnotou. Zároveň sa nesústreďuje len na podporu projektov z klasických odvetví, ale napríklad aj z oblasti vzdelávania.

 

Kedy sa má pripravovaný inkubátor spustiť?

Launch prihlasovania prebehol v týchto dňoch, nasledujúce mesiace postupne predstavíme lektorov aj jednotlivé bloky programu. Prihlásiť sa dá do polky augusta a praktická časť prebehne od septembra do novembra tohto roka. 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech