Influenceri sa spojili a očkovaniu urobili virálnejšiu kampaň než vláda. Teraz chcú ľudí zasiahnuť aj mimo online sveta

  • Influenceri využili sociálne siete na to, aby motivovali ľudí k očkovaniu proti COVIDu-19
  • Spustili iniciatívu #SpolupracaPreSlovensko, vysvetľujú benefity očkovania
  • Najnovšie budú edukovať aj offline svet, na internete sa dajú stiahnuť letáky o iniciatíve
Facebook/ Milan Kulkovský blog
  • Influenceri využili sociálne siete na to, aby motivovali ľudí k očkovaniu proti COVIDu-19
  • Spustili iniciatívu #SpolupracaPreSlovensko, vysvetľujú benefity očkovania
  • Najnovšie budú edukovať aj offline svet, na internete sa dajú stiahnuť letáky o iniciatíve

Počty pozitívnych na Slovensku rapídne stúpajú, nemocnice sú preplnené. Prezidentka Slovenskej republiky včera vyhlásila, že zdravotnícky personál je vyčerpaný. Zdravotníkom sa rozhodli pomôcť aj influenceri, spustili kampaň, ktorou chcú motivovať ľudí k očkovaniu. 

Kampaň Spolupráca pre Slovensko sa posúva opäť bližšie k ľuďom. Influenceri najnovšie nezaplnia len sociálne siete, ale aj schránky. Na internete sa totižto objavil leták, ktorý obsahuje výzvy influencerov. Letákmi chcú „pokryť“ celé Slovensko. 

Kampaňuje sa aj offline

Ak každý z nás vytlačí 10 letákov a rozdá ich do schránok susedom, pokryjeme celé Slovensko,“ píše sa na stránke kampane. Myšlienka kampane sa tak môže dostať aj k ľuďom, ktorí nevyužívajú sociálne siete. Ako sa ďalej uvádza, web vytvorili Natália a Martin, ktorý na Instagrame vystupujú pod menom Dve lamy. 

Občianska iniciatíva #SpolupracaPreSlovensko vznikla ako spontánny nápad ľudí, ktorí sa rozhodli využiť svoj dosah na sociálnych sieťach na pomoc našej krajine v dobe pandémie,“ vysvetľuje herečka, spisovateľka a influencerka Kristína Tormová.

„Ďakujeme za záštitu lekárom, lekárkam a všetkým ďalším odborníkom a odborníčkam, bez ktorých by sme sa do takých vážnych tém nepúšťali a bez ktorých by táto iniciatíva nedávala zmysel.“  

Známe tváre sa spojili pre vyššie dobro, teda pre verejné zdravie

Iniciatíva spojila viaceré známe tváre – očkovanie podporili napríklad Kristína Tormová, Adela Vinczeová, Veronika Cifrová Ostrihoňová, Simona Salátová, Dominika Kavaschová, Adriana a Juraj Kemkoví, Fero Joke, Vladimír Kobielsky či Ceco.

Na Instagrame a Facebooku však nastal výbuch, toto je len zlomok osobností, ktoré sa rozhodli pomôcť Slovensku tým, že na rovinu povedali, prečo je očkovanie dôležité.

V letáku sa nachádza výber 13 influencerov, ktorí sa podelili so svojím príbehom alebo postojom k očkovaniu. „Pre viac výpovedí ľudí, ktorí sa rozhodli spojiť pre dobro a hovorili o očkovaní, použite na instagrame a facebooku #SpolupracaPreSlovensko,“ vysvetľuje sa na oficiálnej stránke.

Odbornými garantami sú primár interného oddelenia NsP Považská Bystrica Milan Kulkovský a pneumologička Katarína Dostálová.

1 + 1 = milón = #spolupracapreslovenskoCovid-19 je na Slovensku v plnej sile. Žiaľ, v jeho šírení mu výdatne pomáhame…

Posted by Milan Kulkovsky blog on Tuesday, November 23, 2021

Tvrdohlavosť zabíja. Ak ste doteraz odmietali očkovanie, vykašlite sa na reakcie okolia a obavy z toho, čo vám kto povie po zmene názoru. Keď skončíte s ťažkým priebehom Covid-19 na JIS, nikto z vašich pseudopriateľov vám nepomôže. Bojovať s vami budeme my, zdravotníci. Na správne rozhodnutia nikdy nie je neskoro. Nikdy. Tvrdohlavých je už teraz na cintoríne dosť,dodáva Milan Kulkovský. 

#spolupracapreslovensko je občianska iniciatíva, ktorá vás na sociálnych médiách rozhovorila a vďaka ktorej vznikli…

Posted by Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Wednesday, November 24, 2021

Zdroje: Spolupráca pre Slovensko, Facebook/ Milan Kulkovský, Facebook/Ministerstvo zdravotníctva SR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie