Zuzana Čaputová: Prestaňme šíriť bludy a počúvajme odborníkov. Prezidentka je za lockdown pre všetkých

  • Prezidentka Slovenskej republiky uviedla, že potrebujeme lockdown
  • Boj s pandémiou podľa nej prehrávame
Zuzana Čaputová
TASR/Martin Baumann
  • Prezidentka Slovenskej republiky uviedla, že potrebujeme lockdown
  • Boj s pandémiou podľa nej prehrávame

„Vážení občania, prehrávame boj s Covidom,“ vyhlásila v utorok po návšteve nemocnice v bratislavskom Ružinove prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Čo viac?

Uviedla, že keďže sme najhorší na svete v boji s pandémiou, potrebujeme obmedziť mobilitu a zaviesť lockdown aj napriek tomu, že je nepopulárny.

Neviem, čo viac treba urobiť preto, aby sme zmenili prístup. Čo viac treba vidieť, ako preplnené nemocnice a ľudí, ktorí zomierajú na pľúcnej ventilácii. Čo viac treba vidieť, než vyčerpaný zdravotnícky personál. Čo viac treba vidieť, ako zomierajúcich ľudí, ktorí zomierajú na iné diagnózy, pretože sa na nich kapacitne nedostane,“ apeluje na občanov.

zdroj: TASR /Martin Baumann

Počúvajme odborníkov a nešírme bludy

Prezidentka opätovne pripomenula, že situácia je podľa nej alarmujúca a je nutné počúvať odborníkov. „To, čo potrebujeme, je prestať šíriť bludy o covide a prestať tliachať o covide a počúvať odborníkov,“ hovorí Čaputová.

Ďalej vo vyhlásení dodala, že opatrenie, akým je lockdown, by sa mal dotknúť všetkých, bez ohľadu na to, či sú zaočkovaní alebo nezaočkovaní. Ľuďom tiež priblížila situáciu v Ružinovskej nemocnici. Tú označila za tragickú.

Keď som sa rozprávala so zdravotníckym personálom, ktorý napriek obrovskej snahe čelí vyhrážkam a nenávisti, mám pocit, že žijem v krajine, ktorej nerozumiem,“ hovorí so smútkom prezidentka Slovenskej republiky.

Okrem prezidentky sa ku situácii vyjadril aj minister zdravotníctva Lengvarský. Ten uviedol, že sa chce poďakovať všetkým tým, ktorí denne bojujú za zachovanie funkčnosti zdravotníckeho systému a za to, aby sa zdravotníctvo mohlo znova nadýchnuť.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie