Inkubátor NPC: Miesto, kde pomôžeme tvojmu biznisu prežiť

  • Mlynské nivy sa stali v poslednom období synonymom pulzujúceho rozvoja, miestom vzniku významného biznis centra Bratislavy
  • Známe Twin City, ktoré spája moderné architektonické prvky, inteligentné technológie, nadväzuje na industriálnu minulosť tejto oblasti
Foto hlavne
SBA/ Inkubátor NPC
  • Mlynské nivy sa stali v poslednom období synonymom pulzujúceho rozvoja, miestom vzniku významného biznis centra Bratislavy
  • Známe Twin City, ktoré spája moderné architektonické prvky, inteligentné technológie, nadväzuje na industriálnu minulosť tejto oblasti

Dáva mu to nespochybniteľne nádych jedinečnosti. Nečudo, že práve tu sídlia mnohé významné medzinárodné spoločnosti. Blízkosť zahraničných firiem, kapitál a inovatívne prostredie sú tie najdôležitejšie predpoklady vzniku nielen dobrého biznis centra, ale aj niečoho, čo označujeme slovom „podnikateľský ekosystém“. Miesto vzájomného prepojenia podnikateľov, zákazníkov, disponibilného kapitálu a inovatívneho podnikateľského myslenia. Do tohto ekosystému od mája 2016 presne zapadla aj Slovak Business Agency (SBA), ktorej úlohou je komplexná podpora podnikateľov, ako aj  záujemcov o podnikanie.

Prostredníctvom Národného podnikateľského centra na Karadžičovej 2 SBA ponúka aj službu Inkubátor , ktorý už po tretí krát otvára svoje brány pre nových členov – začínajúcich podnikateľov z Bratislavského kraja. Služba je BEZPLATNÁ, stačí sa len prihlásiť. Ale pozor, máš na to len pár dní. Výzva je otvorená len do 30. novembra 2018. Takže ak máš záujem, treba konať!

Čo získaš?

Po splnení podmienok výzvy, majú členovia Inkubátora NPC v priestoroch Twin City k dispozícii vlastný stôl 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Okrem toho majú po ruke expertov z oblastí, ktoré s podnikaním úzko súvisia. U nich môžu hľadať odpovede na všetky otázky. Navyše si môžu vybrať aj vlastného mentora, ktorý im pomocou svojich praktických skúseností pomôže pri rozbehu podnikania.  

Momentálne je Inkubátor NPC domovom pre 16 členov, ktorí doteraz využili cca 200 súkromných hodín s mentormi, s ktorými si nastavili dlhodobé stratégie a vyše 150 hodín s expertami z oblastí, ktoré vyhodnotili sami vo svojom biznise ako problematické.

Je to aj pre teba?

Ak si na začiatku svojho podnikania a vnímaš, že by si potreboval usmerniť, alebo rozbehnúť sa o čosi rýchlejšie, a máš obmedzené nielen finančné možnosti, v tom prípade je Inkubátor NPC pre teba vhodným miestom na plnenie si podnikateľských snov.

Aký bol prvý inkubátor? Prečo vznikol?

V 60-tych rokoch 20. storočia sa vďaka rodine Mancuso začal formovať koncept podnikateľských inkubátorov. Zatvorenie najväčšieho priemyselného podniku v Batavii, malo za následok aj vysokú nezamestnanosť v danej oblasti. Rodina Mancuso sa preto rozhodla veľké opustené priestory priemyselnej budovy využiť. Lenže budova si vyžadovala veľkú a drahú údržbu, tak ju rozdelili na samostatné časti. Tie začali prenajímať viacerým spoločnostiam, vytvorili zdieľaný kancelársky priestor, poskytli podporu pri získavaní kapitálu a biznis poradenstva. A tak sa Batavia Industrial Center (BIC) stal prvým biznis inkubátorom na svete. Odvtedy pomohol tisícom podnikov a nielen s vytváraním pracovných miest.

V súčasnom ponímaní je biznis inkubátor priestor, ktorý je určený pre mladé začínajúce firmy, ktoré tu získajú podporu počas prvých, najkritickejších, rokov svojho podnikania. Zvyčajne sa jedná o cenovo dostupnejšie priestory, zdieľané kancelárie či open office s možnosťou zapojenia sa do zaujímavých podujatí, prednášok, workshopov, školení a iných aktivít smerujúcich k podpore podnikania. Pridanou hodnotou je aj lepší prístup k iným zdrojom financovania.

Presne tak, ako je to v prípade Inkubátora Národného podnikateľského centra v Twin City v Bratislave. Ak sa chceš stať jeho členom, stačí sa len prihlásiť. Ale pozor, máš na to len pár dní. Výzva je otvorená do 30. novembra 2018. Takže ak máš záujem, treba konať!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech