Instagram Stories svojou popularitou prerástli Snapchat

  • Klon Snapchatu, ktorý od tejto aplikácie okopíroval nejednu funkciu, sa aktuálne teší oveľa väčšej popularite.
collagebfx
pinterest.com/pinterest.com
  • Klon Snapchatu, ktorý od tejto aplikácie okopíroval nejednu funkciu, sa aktuálne teší oveľa väčšej popularite.

Napríklad taký Facebook absolútne neuspel s ich vlastnými stories a ľudia o ne nejavia žiadny záujem. V prípade Instagramu je to však iné. Instagram Stories pôvodne vznikli ako napodobenina Snapchatu a v súčasti zažívajú masívny úspech. Denne ich používa viac než 200 miliónov užívateľov. Či už oni sami posielajú novinky zo svojho života, alebo si pozerajú updaty od ostatných.

zdroj: pinterest.com

Aj tieto fakty sú dôkazom toho, že Instagram predbehol v popularie Snapchat, ktorý ako prvý prišiel s konceptom stories. Na konci minulého roka mal Snpachat okolo 158 miliónov aktívnych užívateľov pričom nie všetci využívajú aplikáciu na posielanie stories, niektorí cez ňu  iba píšu správy alebo telefonujú. Avšak v porovnaní so 600 miliónmi užívateľmi Instagramu, z ktorých veľké percento používa práve kvôli stories, je to dosť malé číslo.

zdroj: instagram.com

Instagram však nezaháľa a pre svoju obrovskú užívateľskú základňu prináša aj zopár nových funkcií. Je to napríklad „selfie sticker“, ktorý ti umožní prilepiť zmenšeninu svojej selfie na ďalšie fotky. V podstate si zo svojej vlastnej tváre spravíš nové emotikony.

zdroj: pinterest.com

Taktiež sa do jeho funkcie Geostickers pridali 4 nové mestá – Chicago, London, Madrid a Tokyo. Aj táto funkcia bola odkopírovaná od Snapchatu a prostredníctvom špeciálnych emotikonov ti umožňuje oznámiť ostatným, kde sa práve nachádzaš.

zdroj: instagram.com

Po tomto všetkom môžeme s istotou povedať, že úspešnosť funkcií nezáleží od toho, kto ako prvý príde s novým nápadom. Užívateľov skôr zaujíma to, ako komunikujú ich priatelia a ktoré aplikácie využívajú.

zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech