Internetom sa šíri virálne video zo Zakopaného. Po uvoľnení opatrení zaplavili ulice davy baviacich sa ľudí

  • V Poľsku došlo k čiastočnému uvoľneniu opatrení
  • Hotely a penzióny už môžu otvoriť svoje brány turistom
zrzut-ekranu-2021-02-13-o-134543-1613220417
Youtube/Tygodnik Podhalański
  • V Poľsku došlo k čiastočnému uvoľneniu opatrení
  • Hotely a penzióny už môžu otvoriť svoje brány turistom

Ako sme už informovali, v Poľsku došlo v piatok k čiastočnému uvoľneniu opatrení. 

Vleky, kiná aj hotely, budú dostupné verejnosti. Naši susedia opatrenia zmierňujú, zatiaľ čo my ich sprísňujeme

Od 12. februára (piatok) sa mohli otvoriť vnútorné prevádzky ako hotely, penzióny či divadlá na 50 % ich kapacity. Otvoriť sa mohli aj kiná, lyžiarske vleky či bazény .

Platiť však mali aj naďalej prísne hygienické opatrenia, ktoré majú zabrániť prenosu infekcie, ako je napríklad dištancovanie, dezinfekcia a nosenie rúšok.

Ľudia vyšli do ulíc

Vláda však s najväčšou pravdepodobnosťou nerátala s tým, aký ošiaľ uvoľnenie opatrení spôsobí. Internetom sa totiž ako blesk šíri video z poľského Zakopaného, na ktorom je vidieť, ako davy ľudí zaplavili hlavné ulice a po roku si život opäť užívali plnými dúškami.
 
Napriek tomu, že naďalej je povinné dodržiavať vzdialenosti či nosenie rúšok, video vyzerá ako oslava príchodu Nového roka. Stovky ľudí sa v uliciach bavili, spievali a tancovali – bez rúšok.

Hotely v Poľsku však môžu naďalej ponúkať jedlo iba prostredníctvom izbovej služby. Poľská spravodajská televízia TVN24 informuje, že ide o skúšku na dva týždne. Ak sa epidemiologická situácia počas nich zhorší, nastane opätovné sprísňovanie opatrení. 

Gazeta.Pl informuje, že okamžite po ohlásení uvoľnenia opatrení si ľudia začali rezervovať pobyty v hoteloch. Do pol hodiny od začiatku tlačovej konferencie predsedu vlády a ministrov to bol nárast až o 50 %. Záujem o tieto služby je vidieť aj na samotnom videu.

Zdroj: Youtube/Youtube/Tygodnik Podhalański

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech