iPhone 6 explodoval mužovi vo vrecku. Utrpel popáleniny 3. stupňa

  • Cyklista z Austrálie mal naozaj smolu. Po bizarnom úraze potreboval transplantáciu kože na stehne. Ako sa to vlastne stalo?
collage l
  • Cyklista z Austrálie mal naozaj smolu. Po bizarnom úraze potreboval transplantáciu kože na stehne. Ako sa to vlastne stalo?

Garetha Cleara, 36-ročného konzultanta zo Sydney, vážne popálil jeho vlastný iPhone 6, keď pred pár dňami spadol z bicykla. Telefón mal v zadnom vrecku nohavíc a nešťastník spadol práve… áno, práve na svoj iPhone. Murphyho zákony fungujú.

Ako tvrdí: „Po tom, ako som spadol, uvidel som dym unikajúci z môjho zadného vrecka. Bol som úplne zmätený, čo sa vlastne deje, a vtedy som zrazu ucítil rastúcu bolesť. Pamätám si pohľad na moju nohu, ako černela, a ten zápach fosforu.“ 

Gareth sa nezabudol pochváliť fotkou z nemocnice na Twitteri, aby varoval pred možným nebezpečenstvom ďalších ľudí. Utrpel popáleniny 3. stupňa na zadnom stehne. Z prednej časti mu vyberali kožný transplantát. Spoločnosť Apple sa oficiálne k prípadu nevyjadrila, ale na Twitteri sa mu ozvala Apple podpora s cieľom zistiť, pri ktorom zariadení nastal problém. :-)

K upresneniu, Gareth kupoval iPhone z Apple Store a nebol nijako upravovaný. Nebolo to prvýkrát, čo sa stal podobný prípad, či už pri iPhone, alebo iných smartfónoch s Li-ion batériami. Na internete je množstvo videí s nafúknutými batériami alebo s pokusmi ich rozbiť kladivom či prepichnúť nejakým nástrojom. Takmer vždy sa to končí explóziou. Podľa vyjadrenia experta môže obdobným spôsobom zlyhať hocijaká batéria, s pravdepodobnosťou jedna k desiatim miliónom. Vzhľadom na produkciu okolo 6 miliárd kusov ročne to vychádza na 600 batérií náchylných na zlyhanie.

Chlapík tvrdí, že nechce vytĺcť žiadne peniaze, ale dôležité pre neho je, aby Apple celý prípad zdokumentovala a našla riešenie, aby k podobným nehodám nedochádzalo. My odporúčame minimálne kvalitné puzdro alebo nosiť smartfón v taške. thinkApple_banner zdroj: thinkapple.sk, zdroj titulnej fotografie: imac

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK