Ironickými videami Smeru sa bude zaoberať generálna prokuratúra, skúmať budú trestný čin ohovárania

  • Juraj Petrovič a Radovan Kazda včera podali podnet na Generálnu prokuratúru
  • Smer chce podľa nich poškodiť politických protivníkov v očiach voličov
BeFunky-collage
TASR
  • Juraj Petrovič a Radovan Kazda včera podali podnet na Generálnu prokuratúru
  • Smer chce podľa nich poškodiť politických protivníkov v očiach voličov

Juraj Petrovič a Radovan Kazda včera podali podnet na Generálnu prokuratúru, aby prešetrila podozrenia, či predvolebnými videami SMER-SD nedošlo k spáchaniu trestného činu. Uviedli to v tlačovej správe na svojej oficiálnej stránke a taktiež aj na sociálnych sieťach.

V tlačovej správe informujú, že podľa nich je zámerom šírenia nepravdivých informácií zo strany Smer-SD poškodiť politických protivníkov v očiach voličov a spôsobiť im vážnu ujmu v podobe odradenia voličov od voľby týchto politikov a politických strán. Hlavným nástrojom má byť práve šírenie nepravdivých údajov.

OKS: TRESTNÉ OZNÁMENIE NA FICASpolu s kolegom z OKS a zároveň aj z kandidátnej listiny SaS Radovanom Kazdom (č. 20)…

Gepostet von Juraj Petrovic · OKS-SaS am Montag, 3. Februar 2020

„Strana SMER-SD v antikampani prekročila všetky čiary. Videá, v ktorých nepravdivo SMER-SD tvrdí, že Kiska navozí imigrantov na Slovensko či Sulík zavedie 6-dňový pracovný týždeň, sú zjavným ohováraním,“ uvádza Radovan Kazda, kandidát, ktorý sa nachádza na kandidátke strany SaS.

„Strane SMER-SD tečie do topánok. A tak sa v kampani pred parlamentnými voľbami 2020 uchyľuje k strašeniu ľudí príchodom migrantov či utečencov na Slovensko rovnako, ako to Fico a spol. robili pred voľbami do Národnej rady SR v roku 2016. Situácia sa však zmenila. Kým pred voľbami 2016 Fico a SMER-SD ťažili z obáv ľudí z dôsledkov prebiehajúcej utečeneckej krízy a snahy Angely Merkel riešiť ju, dnes SMER-SD straší ľudí vymysleným príbehom, že migrantov na Slovensko navezie opozícia,“ vysvetľuje Juraj Petrovič.

Trestný čin ohovárania

Podľa týchto skutočností sa domnievajú, že ich predmetným konaním je naplnená skutková podstata tresného činu – ohovárania. Juraj Petrovič na sociálnej sieti dodáva, že Andrejovi Kiskovi vkladajú do úst, že chce priviesť na Slovensko tisíce migrantov a Richardovi Sulíkovi zasa, že chce zaviesť 6-dňový pracovný týždeň a zrušiť polovicu štátnych sviatkov.

Ako informujú Hospodárske noviny, podľa Smeru však ide len o predvolebný ťah a zároveň chabý pokus zviditelniť sa. Pre HN sa vyjadril aj hovorca Smeru Ján Mažgút, podľa ktorého je výsledkom ich politickej činnosti je podpora OKS zo strany slovenskej verejnosti dlhodobo pod jedným percentom, preto sa jej členovia musia priživovať na kandidátkach iných politických strán.

Zdroje: oks.sk, JurajPetrovic/Facebook, hnonline.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech