Iso­hunt oží­va v podo­be oldpiratebay.org

Lukáš Gašparík jr. / 13. decembra 2014 / Tools a produktivita

Toren­to­vý por­tál Iso­Hunt sa zdá byť neofi­ciál­ne vzkrie­se­ný. Ten­to krát ho však náj­de­me pod domé­nou oldpiratebay.org. Táto domé­na sa zdá byť akým­si pamät­ným mies­tom pre The Pira­te Bay, kto­ré­ho ser­ve­ry odsta­vi­la švéd­ska polí­cia ten­to týž­deň.

Od tohto odstavenia sa objavilo množstvo podobných portálov, ale v prípade oldpiratebay.org nejde o žiadny zrkadlový web. Veľa takýchto zrkadlových webov dokonca poskytuje falošný obsah. Nový oldpiratebay.org má fungujúcu vyhľadávač, všetky staré záznamy a takisto aj pracovné odkazy.

 

A čo na to povedal samotný IsoHunt?

„Ako sami viete, tak milované stránky The Pirate Bay sú asi na dobro preč. Budú nám chýbať, pretože boli akýsi symbol slobody na webe pre túto generáciu. Preto sme na jeho počesť vytvorili portál oldpiratebay.org. Takto nebude nič zabudnuté a The Pirate Bay bude aj naďalej fungovať aspoň v tejto forme.“

 

 

Portál isohunt.com vznikol v roku 2003, rýchlo rástol a do roku 2008 bol dokonca tretím najobľúbenejším úložiskom dát vôbec.

Po rokoch strávených na súde z obvinenia pre porušovanie autorských práv nakoniec dostal IsoHunt pokutu $110 miliónov a musel pozastaviť činnosť svojich stránok. Vzhľadom k jeho koreňom preto nie je prekvapením, že sa IsoHunt rozhodol pre znovu oživenie a vytvoril oldpiratebay.com.

 

zdroj: venturebeat.com

Pridať komentár (0)