Jack Ma vydal razantné varovanie ohľadom Bitcoinu a upozornil všetkých

  • Šéf Alibaby zostáva zástancom blockchainovej technológie
  • Ant Financial začala prevádzkovať peňažné prevody založené na Blockchain
andre-francois-518771-unsplash-(1)
Unsplash
  • Šéf Alibaby zostáva zástancom blockchainovej technológie
  • Ant Financial začala prevádzkovať peňažné prevody založené na Blockchain

Miliardár Jack Ma vyhlásil Bitcoin za potenciálnu bublinu a opätovne varuje pred volatilitou kryptomeny, nakoľko v pondelok jeho Ant Financial spustil peňažné prevody medzi Hong Kongom a Filipínami.

Zakladateľ a riaditeľ skupiny Alibaba Group Holding Ltd. vyzdvihol možnosti decentralizovanej meny, ale varoval, že samotná digitálna mena môže byť poháňaná prudkými špekuláciami. Ma takto komentoval situáciu po tom, čo bola oficiálne spustená služba bankových prevodov založená na Blockchain so Standard Chartered Plc a GCash, ktorá je venture spoločnosťou Ant s filipínskou Globe Telecom Inc.

Bitcoin v nedeľu padol na najnižšiu úroveň v tomto roku, a následne sa odrazil späť na pôvodnú hodnotu, čím len podčiarkol svoju volatilitu, ktorá vyplýva zo zvýšenej kontroly regulačných orgánov a tiež globálnych centrálnych bankárov a šéfov biznisov, ktorí vyvolávajú debaty o životaschopnosti Bitcoinu.

„Technológia Blockchain by mohla zmeniť náš svet oveľa viac, ako si ľudia vôbec dokážu predstaviť,“ povedal Ma novinárom v bývalej britskej kolónii, ktorá je domovom veľkej populácie filipínskych robotníkov. „Bitcoin však môže byť bublina.“

Ant Financial, pobočka spoločnosti Alibaba, ktorú podporili niektoré z najväčších mien v oblasti globálnych financií a investícií už niekoľko rokov skúma technológiu Blockchain. Služba peňažných prevodov je však jedným z prvých prípadov, kedy internetový gigant využíva túto technológiu vo finančnom mainstreame.

Ma sa v pondelok vyjadril aj na margo tradičného bankovníctva. Povedal, že finančné inštitúcie si účtujú príliš vysoké poplatky za zámorské platby. Ant Financial, ktorý bol odstavený od kúpy Moneygram International Inc., chce teraz vybudovať niečo lepšie a pomocou Blockchain robiť peňažné prevody aj mimo Hongkongu a Filipín. Bližšie informácie však neprezradil.

„Tradičné finančné inštitúcie slúžia 20-tim percentám ľudí a tvoria 80 percent ziskov. Nové finančné inštitúcie by mali obsluhovať 80 percent ľudí a dosahovať 20 percent ziskov,“ povedal Ma.

Zdroj: Bloomberg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech