Jedinečný slovensko-americký startup od základov mení čítanie rozprávok deťom

  • Slovensko-americký startup Readmio prináša deťom domáce a svetové rozprávky
  • Tie pri čítaní dokonca reagujú na hlas zvukmi
TASR/Martin Baumann, Readmio.com
  • Slovensko-americký startup Readmio prináša deťom domáce a svetové rozprávky
  • Tie pri čítaní dokonca reagujú na hlas zvukmi

Čítanie deťom zrejme nikdy nebolo také zaujímavé. Startup Readmio oživí čítané rozprávky zvukmi, ktoré reagujú na tvoj hlas. Prostredníctvom mobilnej aplikácie s technológiou rozpoznávania reči sa z čítania deťom stane nevšedný zážitok. 

Navyše, všetky rozprávky môžeš mať neustále so sebou, nech si kdekoľvek. Tvorcovia aplikácie si veľmi dobre uvedomujú hodnoty ľudovej tvorby, a preto sa ju rozhodli osviežiť a priblížiť deťom modernou a hravou formou. 

Aplikácia Readmio v úvode ponúkne prvých sto tradičných i menej známych rozprávok zo Slovenska aj zo sveta. Tieto viac ako rok pripravoval tím nadšencov. 

🌟A JE TO TU🌟🎵Readmio – rozprávková mobilná aplikácia je už na stiahnutie pre mobilné telefóny s Androidom a tiež pre…

Gepostet von Readmio.com – Rozprávková aplikácia am Donnerstag, 11. Juni 2020

„Všetky rozprávky sme v nahrávacom štúdiu obohatili o zvuky a hudbu, čím získali celkom nový rozmer. To robí každú rozprávku jedinečnou a originálnou,“ hovorí jeden z tvorcov Richard Gašperan. 

Pomocou modernej technológie rozpoznávania reči čítané príbehy doslova ožívajú. Zvuková reakcia je na prečítané slovo alebo frázu mimoriadne presná. 

„Keď napríklad mama prečíta vetu o tom, ako na dvore u Janka Hraška zakrochkajú svinky, deti krochkanie začujú. Takto ich čítanie oveľa viac baví a príbeh si dokážu lepšie predstaviť,“ vysvetľuje Ilya Novodvorskiy. 

Deti tak príbehy veľmi pozorne počúvajú a tie staršie si môžu trénovať čítanie zábavnou formou. Medzi prvými si aplikáciu vyskúšal aj obľúbený slovenský herec Marek Fašiang.

Sme Readmio. 🧚‍♂️ Naša rozprávková mobilná aplikácia oživí čítané rozprávky zvukmi, ktoré reagujú na Váš hlas. Vďaka…

Gepostet von Readmio.com – Rozprávková aplikácia am Dienstag, 28. April 2020

 „Prekvapilo ma, ako je všetko perfektne zladené a prirodzené. Je to skvelý príklad toho, ako sa dajú najnovšie technológie spojiť s tradičnými hodnotami tak, aby tvorili pútavý celok.“ 

Vďaka aplikácii Readmio deti spoznajú slovenské rozprávky od Pavla Dobšinského, zahraničné, ako napríklad od bratov Grimmovcov či Charlesa Perraulta, ale aj ľudové rozprávky z rôznych kontinentov. 

Mobilná aplikácia Readmio je dostupná pre iOS a Android a je možné si ju bezplatne stiahnuť už teraz. Readmio na začiatok ponúka rozprávky v troch jazykových mutáciách – v slovenčine, češtine a angličtine.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK