Jeremy Clarkson o svojej skúsenosti s koronou: Myslel som, že umriem sám v plastovom stane

  • „Nebudem klamať, bolo to dosť strašidelné,“ začala hviezda Top Gearu a The Grand Tour príbeh o tom, ako sa stretla s koronavírusom
  • S typickou dávkou humoru a bez servítky, akou opisuje autá, zhodnotil Clarkson aj túto nočnú moru
Jeremy Clarkson korona
TASR/ AP Photo/ Kirsty Wigglesworth a Lee Jin-man
  • „Nebudem klamať, bolo to dosť strašidelné,“ začala hviezda Top Gearu a The Grand Tour príbeh o tom, ako sa stretla s koronavírusom
  • S typickou dávkou humoru a bez servítky, akou opisuje autá, zhodnotil Clarkson aj túto nočnú moru

Na Vianoce som dostal Covid. Nebudem klamať, bolo to dosť strašidelné,“ znie nadpis článku moderátora a azda najznámejšieho hodnotiteľa áut na svete Jeremyho Clarksona, ktorý sa rozhodol o svojej skúsenosti s Covidom-19 verejne napísať pre britské noviny The Times a The Sunday Times – pravidelne pre nich píše týždenne stĺpčeky.

Hviezda relácii o autách ako Top Gear či The Grand Tour nezabudla ani pri opise prekonávania vírusu použiť svoje typické črty, akým hodnotí autá – priamosť, často bez servítky pred ústami a s istou dávkou humoru.

Mal som koronavírus? Prirodzene som išiel na internet, aby som si prečítal všetko, čo som mohol, a rýchlo som zistil, že zoznam neoficiálnych príznakov je taký dlhý, že obsahuje úplne všetko. Podľa internetu, ak vôbec niečo máte, mali by ste určite sadnúť do auta a odviezť sa do Swindonu alebo Redcaru,“ opisuje Clarkson, ako googlil na internete, keď sa u neho objavili príznaky, že sa niečo deje.

Známy moderátor sa zobudil uprostred noci s tým, že celá perina je mokrá a nemôže prestať kašľať. Testy jeho podozrenia a obavy potvrdili – Jeremy Clarkson má koronu. Doktor mu následne odkázal, že sa uvidí, ako sa bude vírus ďalej prejavovať a či to prekoná sám alebo pôjde do nemocnice.

Pretože mám 60, som tučný, fajčím pol milióna cigariet denne a pretože mal som dva zápaly pľúc, pravdepodobne umriem osamote v plastovom stane,“ hovoril si Clarkson.

Bezmocnosť a nevedomosť

Clarksonov stav sa zhoršoval a na rad prišli problémy s dýchaním. Podľa vlastných slov už iba čakal na smrtku vo dverách. „Nebudem vám klamať – bolo to desivé. Pri každej chorobe, ktorú som dostal, som mal pocit, že medicína a čas ma nakoniec zachráni. Ale s COVIDom-19 sami ležíte doma s vedomím, že medicína na pomoc nepríde a čas je váš nepriateľ.“

Zdá sa, že smrť sa u Jeremyho Clarksona ešte zaklopať nechystala a že sa hádam ešte môžeme tešiť na ďalšie zaujímavé stĺpčeky i relácie o autách, vďaka ktorým sme si mnohí tohto drzého Brita tak obľúbili.

Veľa ľudí však najviac zaujali slová, ktoré moderátor odkázal na záver svojho článku: „Stále nám hovoria, koľko toho už vieme o COVID-19, ale za uplynulých 10 dní som pochopil, že nevieme nič. Nevieme poriadne, ako dlho sme infekční. Nevieme, ako to liečiť.

Nový rekord: Na Slovensku pribudlo viac ako 200 úmrtí na koronavírus. V nemocniciach leží viac ako 3 000 nakazených

Nevieme, čo nám to spôsobuje. Nevieme, ako dlho sú aktívne protilátky v našom organizme. Nevieme, aké ľahké je dostať to druhýkrát. A rozhodne nevieme, či ktorákoľvek z vakcín bude dlhodobo účinná. Vlastne ani neviem, či už je mi dobre,“ uzatvára svoj pravidelný, tentokrát dosť osobný a špecifický, článok pre The Times a The Sunday Times, hviezda automobilových relácii.

Zdroj: The Times

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech