Jozef Banáš pochyboval, že koronavírus je nebezpečný. S COVID-19 ho musela odviezť sanitka

  • Spisovateľ a otec známej moderátorky Adely Vinczeovej má ťažký priebeh ochorenia COVID-19
  • Donedávna ešte patril medzi tých, ktorí ochorenie zľahčovali
Jozef Banáš
TASR/Jaroslav Novák
  • Spisovateľ a otec známej moderátorky Adely Vinczeovej má ťažký priebeh ochorenia COVID-19
  • Donedávna ešte patril medzi tých, ktorí ochorenie zľahčovali

Vy, váš minister a vaša komisia robíte zásadnú chybu – zatiaľ ste nás nepresvedčili o nebezpečenstve tejto ‚hnusoby‘,“ napísal Jozef Banáš ešte v septembri na Facebooku, kde zverejnil odkaz pre premiéra Igora Matoviča. Dnes je spisovateľ a otec známej moderátorky Adely Vinczeovej v nemocnici. Sanitka ho odviezla kvôli komplikáciám v súvislosti s ochorením COVID-19.

Tá informovala aj o tom, že jej otec je v nemocnici. Video zverejnila spolu s manželom, ktorým je moderátor Viktor Vincze. Nakazil sa pravdepodobne od nej. Adela aj jej manžel Viktor už ochorenie COVID-19 prekonali. Chorobu prekonala aj Banášova manželka.

Kamaráti, venujte tri minúty svojich životov tomuto videu nakrútenému včera večer po tom, čo pozitívneho Adelkinho otca odviezla na Kramáre sanitka. Ukážte video vašej rodine, ktorá chystá veľké návštevy. Alebo ho pustite známym či kamarátom, ktorí stále neveria alebo pochybujú. Jeden z pochybovačov totiž leží odvčera na kyslíku,“ napísal Viktor Vincze k videu. 

Nosíš niekoľko dní to isté rúško? Vedci bijú na poplach, nová štúdia ukázala šokujúce zistenia

Otec desať dní ležal, kým ho neodviezli. Mal aj problémy so žalúdkom, nechcel piť, nechcel jesť. Absolútne to nie je bežná chrípka. Môj otec chrípku za dva dni poriešil. Môj otec je fit, na nič sa neliečil, neberie žiadne lieky. Kedykoľvek by bol schopný odbehnúť aj polmaratón. Na svoj vek 72 rokov je fit. Zrazu nebol schopný pomaly sa nadýchnuť, aj keď išiel na záchod. Prišla pre neho sanitka, ľudia v skafandroch, ktorých neskutočne obdivujem za to, čo robia. Nič iné sme s otcom pred tým neriešili, iba koronu. Asi viete, že mal na koronu iný názor. Nie sme pánmi úplne všetkého, už to prosím všetci začnite brať vážne,“ povedala Adela vo videu na sociálnej sieti.

Bývalý poslanec NRSR Jozef Banáš sa pre mnohé, najmä konšpiračné médiá rád vyjadroval, že koronavírus vôbec nie je taký nebezpečný, ako sa nám vláda snaží tvrdiť. Na Facebooku bol veľmi aktívny a pravidelne zverejňoval svoje pochybnosti aj videá o tom, ako si udržiava imunitu. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK