Jožo Ráž mal mať kolíziu s cyklistom a odísť z miesta. Svedkom bol bývalý asistent slovenskej poslankyne

  • S cyklistom sa mal spevák legendárneho Elánu zraziť v pondelok dopoludnia v Bratislave
  • Informoval o tom bývalý asistent slovenskej poslankyne Jakub Tomiš
Líder kapely Elán Jožo Ráž hrá na gitare.
Legenda Elánu údajne mala ďalšiu nehodu TASR/Jakub Kotian
  • S cyklistom sa mal spevák legendárneho Elánu zraziť v pondelok dopoludnia v Bratislave
  • Informoval o tom bývalý asistent slovenskej poslankyne Jakub Tomiš

Legenda Elánu údajne mala ďalšiu nehodu. Incident sa mal odohrať v pondelok krátko po 11. hodine doobeda v Bratislave. Na svetelnej križovatke Sasinkova a Odborárske námestie malo kolíziu auto s cyklistom.

Svedkom nehody mal byť bývalý asistent poslankyne NR SR Vladimíry Marcinkovej Jakub Tomiš, ktorý o incidente informoval na sociálnej sieti prostredníctvom statusu.

„Hneď predo mnou sa zrazili cyklista a auto krátko po tom, čo naskočila zelená na semafore. Po tomto nepríjemnom náraze spadol cyklista na zem len kúsok pred moje auto. Vodič auta musel ten náraz cítiť, ale nezastavil a pokračoval v jazde,“ napísal Tomiš, pričom avizoval, že cyklista sa pravdepodobne nezranil vážne, zodvihol bicykel a dokráčal na chodník.

Informácie sa redakcii Startitup doposiaľ nepodarilo nezávisle overiť.

V spätnom zrkadle mal Ráž vidieť, že sa postavil

Tomiš údajne nemal šancu zahliadnuť EČV vozidla. Zavolal na cyklistu, aby zistil, či je v poriadku. Cyklista ho však nepočul. Pred kaviarňou sedeli ľudia, ktorí mu mohli pomôcť.

„Za mnou boli autá, tak som pokračoval v ceste. Pred kaviarňou sedeli ľudia, ktorí by mu v prípade potreby mohli pomôcť. Osobne však neznášam vodičov, ktorí sa správajú voči cyklistom na cestách arogantne a po takejto kolízii ani nezastavia ubezpečiť sa, či je všetko v poriadku. Neváhal som teda ani sekundu, keď som toto auto o chvíľu na to dobehol na červenej na križovatke Záhradnícka a Karadžičova. Zastavil som vedľa neho, stiahol som okno, on stiahol okno a… za volantom sedel Jožo Ráž z Elánu,“ doplnil Tomiš.

Opýtal sa ho, či naozaj nezastaví, keď autom zrazí cyklistu na zem.

„Odpovedal mi, že v spätnom zrkadle videl, že sa postavil, tak nezastavoval. Od človeka, ktorý prežil vážnu dopravnú nehodu, by som očakával ohľaduplnejšie správanie sa na cestách,“ dodal Jakub. 

Redakcia Startitup v tejto súvislosti oslovila aj management skupiny Elán. Na odpoveď čakáme, článok budeme aktualizovať po jej obdržaní.

Tri dopravné nehody

V roku 1999 Ráž prežil svoju prvú a najvážnejšiu nehodu, z ktorej vyviazol len zázrakom. Pri jazde na motorke v centre Bratislavy mu nemecký vodič nedal prednosť. Po tejto vážnej nehode upadol na dva mesiace do kómy a roky sa zotavoval zo zranení.

Na snímke vystupuje spevák skupiny Elán Jožo Ráž.
zdroj: TASR/Pavel Neubauer

V júni 2015 sa zúčastnil na druhej nehode. V bratislavskej časti Ružinov narazil do Petra zo Záhoria, ktorý zastavil na semafore, a Ráž s terénnym vozidlom vrazil do jeho auta. Našťastie sa vtedy nikto nezranil.

O dva roky neskôr sa stala tretia nehoda. Bolo to v Bratislave na križovatke medzi Gagarinovou a Mierovou ulicou, kde Ráž nedobrzdil a narazil do auta pred sebou, ktoré sa vyhýbalo sanitke.

Zdroje: Facebook/Jakub Tomiš, SIU archív

Najnovšie videá

Trendové videá