Kalavskej už praskli nervy, pre Krajčího má drsný odkaz: Odstúp. Dnes mi zomreli traja ľudia, tvoja funkcia ťa presahuje

  • Bývalá ministerka zdravotníctva sa rozohnila, vyzvala Krajčího, aby okamžite z postu odstúpil
  • Podľa jej slov nemôže zastávať takto dôležitý post v pandémii niekto, kto nevie, čo má robiť
  • Bývalá ministerka zdravotníctva sa rozohnila, vyzvala Krajčího, aby okamžite z postu odstúpil
  • Podľa jej slov nemôže zastávať takto dôležitý post v pandémii niekto, kto nevie, čo má robiť

Bývalá ministerka zdravotníctva SR dnes podľa informácií média Ereport adresovala terajšiemu ministrovi Marekovi Krajčímu ostré slová. Mal by podľa nej okamžite odstúpiť, pretože si v krízovej situácii vyvolanej pandémiou nevie dostatočne plniť svoju úlohu. Nevedomosť či neschopnosť si počínať správne ho však neospravedlňujú.

Odíď, dnes mi zomreli traja ľudia

Po odchode z ministerstva sa Kalavská ocitla na internom oddelení Univerzitnej nemocnice v Bratislave ako lekárka. Práve tam si pre jej vyjadrenia prišiel aj redaktor z média Ereport, ktorému okamžite a bez okolkov odpovedala.

„Teraz sme vyšli z covidového oddelenia, robili sme vizitu a je to strašné. Vo veľkom nám tu zomierajú ľudia. To sú katastrofálne ľudské osudy a my sa na to pozeráme. My ako prvá línia robíme, čo môžeme, a vláda čo robí?”

Je úplne jasné, že rozhorčená bývalá ministerka sa na pandémiu v súčasnosti pozerá cez úplne iný hľadáčik, ako jej zvyšní bývalí politickí kolegovia. Ako lekárka je priamo v centre diania. Podľa nej je počínanie vlády mizerné.

KOMENTÁR: Dodržuj, prosím, prísny lockdown, aj keď ti to štát neprikázal. Nemocnice kolabujú

„Úprimne vám poviem, som veľmi nahnevaná na súčasnú vládu, na pána ministra. Toto je katastrofa a už teraz je neskoro odstúpiť a už tam nemá ten pán čo robiť,” adresovala ostrú kritiku Krajčímu.

Dodáva, že jemu aj vláde radili mnohí odborníci a nikto ich nepočúval. „Tie čísla neklesajú a dnes nám tu len na internom zomreli traja pacienti. Teraz čo tu spolu voláme, my vypisujeme druhý exitus a tretí je na ceste. Je to tragédia,” opísala dennú rutinu počas pandémie.

„Viditeľne nezvláda manažovať túto krízu aj keď mal dobré nápady, respektíve chcel prísnejší lockdown pred Vianocami, nebol schopný to presadiť. Čiže načo nám je minister, ktorý nie je schopný presadiť veci, ktoré si myslí? Radím mu, aby odstúpil, pretože táto funkcia ho presahuje a nezvláda riadiť rezort,“ dodáva nahnevane.

zdroj: TASR/AP, Cecilia Fabiano

Smutná realita slovenských nemocníc

Alarmujúcu situáciu v nemocniciach hlási celé Slovensko. V počte zomrelých sme na prvom mieste. V tejto tendencii veľmi výrazne napredujeme oproti ostatným krajinám. Je nám pripísaných 17,09 úmrtí za deň. Druhé je Anglicko, to má 11,12 a potom USA, ktoré má 8,4 denných úmrtí. Informujú o tom Hospodárske noviny,

Prvé v rebríčku je Portugalsko, avšak to reportuje celkový počet úmrtí vrátane tých „s COVIDom“. Navyše, úmrtnosť v tejto krajine v poslednom období veľmi prudko klesá.

Zdroje: Hospodárske noviny, Ereport

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech