Kamera Giroptic je ako GoPro pre virtuálnu realitu

  • Videá z GoPro sú síce super, ale dáke vylepšenie by sa určite dalo nájsť. Napríklad použitím virtuálnej reality, ktorá ťa vtiahne do scény tak, že všetky obyčajné videá budú oproti nej vyzerať nudne.
360cam-GIROPTIC-03
  • Videá z GoPro sú síce super, ale dáke vylepšenie by sa určite dalo nájsť. Napríklad použitím virtuálnej reality, ktorá ťa vtiahne do scény tak, že všetky obyčajné videá budú oproti nej vyzerať nudne.

Francúzsky startup Giroptic získal investíciu vo výške 4,5 milióna dolárov pre nový druh akčnej kamery. Giroptic je svojim spôsobom podobná ako GoPro, ale ukrýva v sebe až tri kamery. 360cam zachytí všetko okolo seba, čo z nej robí ideálnu kameru pre virtuálnu realitu.

360cam-1

Mnoho spoločností sa zameriava na headsety, ale vytvorenie obsahu pre virtuálnu realitu je rovnako dôležitou súčasťou. Niektoré ako CCP Games robia videohry pre tieto headsety. A iní, ako napríklad VideoStitch, vytvárajú softvérové nástroje na výrobu 360 stupňového videa v reálnom čase alebo v post-produkcii.

 

Giroptic je zaujímavý hráč na poli virtuálnej reality, pretože spoločnosť vyrába vlastnú kameru, spolu s riešením spájania obrazu. Okrem spomínanej investície Giroptic vyzbieral 1,4 milióna dolárov v kampani na Kickstarteri. Tí, ktorí sa zapojili do kampane obdržia svoje kamery v decembri a januári.

 

 

Kameru si môžeš teraz predobjednať za 499 dolárov na webstránke spoločnosti. Vyzerá to, že Giroptic napodobňuje GoPro a vydáva drahú kameru pre každého, kto má záujem. A to je kľúčové – 360cam nie je len pre profesionálov. Je pre každého, kto chce vytvoriť video pre virtuálnu realitu. 360cam v prachu a vode odolnom tele ukrýva Wi-Fi, GPS, 3 mikrofóny, dokáže snímať video v rozlíšení 2K a fotiť v 4K. Zaujímavým doplnkom je úchyt do závitu pre žiarovku. Okrem toho sa kamera dá pripevniť samozrejme aj na statív.

Ak sa z virtuálnej reality stane mainstreamová záležitosť, Giroptic bude v dobrej pozícii, aby dokázal predať kamery miliónom potenciálnych zákazníkov.

LAS VEGAS, NV - JANUARY 04: The Giroptic 360cam, a full HD 360 degree camera, is displayed during a press event at the Mandalay Bay Convention Center for the 2015 International CES on January 4, 2015 in Las Vegas, Nevada. The camera has three 185-degree fish-eye lenses with sensors able to simultaneously capture and stitch images in real time. It can stream video and still photos over Wi-Fi in real time as well. CES, the world's largest annual consumer technology trade show, runs from January 6-9 and is expected to feature 3,600 exhibitors showing off their latest products and services to about 150,000 attendees. Ethan Miller/Getty Images/AFP == FOR NEWSPAPERS, INTERNET, TELCOS & TELEVISION USE ONLY ==

V porovnaní s inými podobnými kamerami, Giroptic spája video v reálnom čase. Tím strávil roky prácou na 360 stupňových snímkach nehnuteľností a forenzných prípadov. V porovnaní s tým je zameranie na bežných zákazníkov novinkou.

 

V poslednom kole investovali do Giroptic-u spoločnosti Partech Ventures, 360 Capital Partners, SOSV, Finorpa a business angels, ako je Oleg Tscheltzoff, Pascal Cagni a Aloe Blacc. Spoločnosť teraz plánuje predať svoju kameru v obchode, aby boli pripravení, keď prvé headsety s virtuálnou realitou dorazia do obchodov.

zdroj: techcrunch.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech