Kapela Johnyho Deppa vs. organizátori: Všetko bolo na 100 % pripravené, tvrdí agentúra

  • Slováci sa koncertu kapely Hollywood Vampires nedočkali
  • Kapela bola nespokojná s výstavbou areálu
  • Organizátori koncertu sa bránia
Pódium v BB a vyjadrenie organizátorov
Ilustračné foto FB/Profi Event
  • Slováci sa koncertu kapely Hollywood Vampires nedočkali
  • Kapela bola nespokojná s výstavbou areálu
  • Organizátori koncertu sa bránia

Ako sme ťa informovali, po zrušení festivalu Orion bola na Slovensku zrušená aj ďalšia očakávaná akcia. V Banskej Bystrici sa oficiálne nepredstavila kapela Hollywood Vampires s hercom Johnnym Deppom.

O situácii na Facebooku informovala agentúra Profi Event. „Po zrušení koncertu v Budapešti prichádza ďalšie. Je nám to ľúto, ale dnešný koncert Hollywood Vampires je definitívne zrušený. O spôsobe vrátenia vstupného vás budeme informovať,“ píše sa v príspevku.

Kapela neskôr vydala vyhlásenie na sociálnej sieti, kde uvádzala, že „výstavba areálu bola neúplná, a teda nebezpečná pre kapelu aj širokú verejnosť“. Voči tomuto tvrdeniu sa ale organizátori koncertu bránia. 

Pódium malo byť v stopercentnom stave

Agentúra Profi Event zdieľala na sociálnej sieti dokument, ktorý údajne potvrdzuje, že stavba pódia bola úplne bezchybná. Organizátori tvrdia, že pódium bolo v stopercentnom stave a všetka technika na koncert bola riadne zabezpečená, aby nikoho neohrozila.

K tomuto príspevku sa však vyjadrilo v komentároch aj niekoľko nespokojných ľudí, ktorí tvrdia, že nejde o prvý zrušený koncert, ktorý mala agentúra Profi Event na starosti. Niektorí majú strach aj z toho, že rovnako zrušený bude koncert kapely Deep Purple, ktorý sa uskutoční dnes (22. júla).

„Profi Event, nie je to váš prvý zrušený koncert. Bol som váš fanúšik a na koncert som sa veľmi tešil, ale čo je veľa, to je veľa. Radšej už teraz oznámte zrušenie sobotného koncertu Deep Purple, aby sa predišlo ďalšiemu podobnému trápnemu pokusu o veľkolepý koncert,“ uvádza sa v jednom z komentárov.

Zrušený koncert v Budapešti

Ako sme už spomenuli, k zrušenému koncertu sa vyjadrila aj kapela Hollywood Vampires na sociálnej sieti. Vyjadrenie je však dnes už zo sociálnej siete odstránené.

„Po dnešnom príchode do areálu na Slovensku, kde sa začalo s prípravou na dnešné vystúpenie, sa rýchlo ukázalo, že výstavba areálu bola neúplná, a teda nebezpečná pre kapelu aj širokú verejnosť,“ uvádza sa vo vyjadrení.

Kapela je vraj týmto nešťastným zvratom udalostí rozrušená a dúfa, že sa bude môcť na Slovensko vrátiť, keď to harmonogram dovolí, pričom avizovala, že táto situácia nijako nesúvisí so zrušeným koncertom v Budapešti. Maďarské médiá avizovali, že dôvodom zrušenia bol zdravotný stav hlavnej hviezdy kapely, Johnnyho Deppa.

„Toto zrušenie nesúvisí s nedávnym zrušením v Budapešti, ale môžeme vás ubezpečiť, že všetci členovia kapely sú v bezpečí a zdraví. Tešíme sa na vás v najbližších dňoch v Poľsku, Nemecku a USA,“ uvádza sa ďalej vo vyjadrení kapely.

Veľkolepé prípravy

O tom, že to do malej dedinky v srdci Slovenska mala namierené známa americká hviezda, sme ťa informovali v tomto článku na začiatku novembra minulého roka. Johnny Depp mal zavítať do Zvolenskej Slatiny počas koncertnej šnúry so svojou kapelou Hollywood Vampires.

Zvolenská Slatina síce nemá ani tritisíc obyvateľov, avšak na jej 10-hektárovom poli sa mala predstaviť hollywoodska hviezda s kapelou, v ktorej je gitaristom.

Megakoncert sa mal pôvodne uskutočniť v Zvolenskej Slatine a dedina sa na príchod známych rockových hviezd pripravovala niekoľko mesiacov. Podujatie však bolo presunuté do Banskej Bystrice.

Organizátori podujatia však upozorňovali záujemcov aj na to, že pôjde o expresne rýchly predaj vstupeniek: „Asi si bude treba švihnúť, lebo vypredanie nastavenej kapacity 12-tisíc vstupeniek sa totiž predpokladá do konca roka.“ 

„Plánujeme zdvojnásobenie príjazdovej kapacity, osadenie osvetlenia areálu pár dní pred akciou, dočasné zavedenie vodovodu, vybudovanie vstupných brán, zjednodušenie vstupov, sprehľadnenie areálu či lepší prístup k najrýchlejším a najmodernejším výčapom, totálnu prerábku parkovania, atrakcie pre deti počas poobedňajšieho hrania hudobných hostí, kyvadlovú dopravu zo Zvolena až na miesto,“ ozrejmila v tom čase agentúra.

Zdroje: FB/Profi Event, FB/Profi Event, FB/The Hollywood Vampires, Archív SIU

Najnovšie videá

Trendové videá