Hanba pre Slovensko: Keď kapela Johnnyho Deppa videla, kde má vystupovať, otočila sa na päte

  • Slováci sa koncertu veľkej hviezdy nedočkajú
  • Johnny Depp nezavíta ani do Banskej Bystrice
Hollywood Vampires koncert
Ilustračný obrázok FB/The Hollywood Vampires, Unsplash/@actionvance
  • Slováci sa koncertu veľkej hviezdy nedočkajú
  • Johnny Depp nezavíta ani do Banskej Bystrice

Slovenskí fanúšikovia sú svedkami ďalšieho veľkého prekvapenia. Po zrušení festivalu Orion bola na Slovensku zrušená aj ďalšia očakávaná akcia. Vo Zvolenskej Slatine sa teda oficiálne nepredstaví kapela Hollywood Vampires s hercom Johnnym Deppom.

O novinke na Facebooku informovala agentúra Profi Event. „Po zrušení koncertu v Budapešti, prichádza ďalšie. Je nám to ľúto, ale dnešný koncert Hollywood Vampires je definitívne zrušený. O spôsobe vrátenia vstupného vás budeme informovať,“ píše sa v príspevku.

Maďarské médiá uviedli dôvod zrušenia

Už vo štvrtok večer sa filmová hviezda mala objaviť na pódiu s rockovou skupinou na náhradnom mieste v amfiteátri v Banskej Bystrici, avšak len niekoľko hodín pred plánovaným začiatkom koncertu bolo vystúpenie zrušené.

O tom, že museli zrušiť aj svoj koncert v Maďarsku, kapela informovala na sociálnej sieti, pričom ako dôvod uviedla nepredvídateľné okolnosti. Maďarské médiá uvádzajú, že dôvodom zrušenia bol zdravotný stav hlavnej hviezdy kapely, Johnnyho Deppa, informujú tvnoviny.sk.

„Vážime si všetkých fanúšikov, ktorí cestovali z blízka aj ďaleka, aby nás videli a skutočne nás to mrzí,“ napísala kapela v súvislosti s koncertom v Budapešti.

Neúplná výstavba areálu

K zrušenému koncertu sa vyjadrila aj kapela Hollywood Vampires na sociálnej sieti.

„Po dnešnom príchode do areálu na Slovensku, kde sa začalo s prípravou na dnešné vystúpenie, sa rýchlo ukázalo, že výstavba areálu bola neúplná, a teda nebezpečná pre kapelu aj širokú verejnosť,“ uvádza sa vo vyjadrení.

Kapela je vraj týmto nešťastným zvratom udalostí rozrušená a dúfa, že sa bude môcť na Slovensko vrátiť, keď to harmonogram dovolí, pričom avizovala, že táto situácia nijako nesúvisí so zrušeným koncertom v Budapešti.

„Toto zrušenie nesúvisí s nedávnym zrušením v Budapešti, ale môžeme vás ubezpečiť, že všetci členovia kapely sú v bezpečí a zdraví. Tešíme sa na vás v najbližších dňoch v Poľsku, Nemecku a USA,“ uvádza sa ďalej vo vyjadrení kapely.

Dedina sa na koncert dlhodobo pripravovala

O tom, že to do malej dedinky v srdci Slovenska mala namierené známa americká hviezda, sme ťa informovali v tomto článku na začiatku novembra minulého roka. Johnny Depp mal zavítať do Zvolenskej Slatiny počas koncertnej šnúry so svojou kapelou Hollywood Vampires.

hollywood vampires, slovensko
zdroj: reprofoto/fb/hollywood vampires

Zvolenská Slatina síce nemá ani tritisíc obyvateľov, avšak na jej 10-hektárovom poli sa mala predstaviť hollywoodska hviezda s kapelou, v ktorej je gitaristom.

Megakoncert v Zvolenskej Slatine sa mal uskutočniť až teraz, no dedina sa na príchod známych rockových hviezd pripravovala niekoľko mesiacov.

„Johnny Depp a jeho kapela Hollywood Vampires, all stars band v zostave s Alice Cooperom a Joe Perrym, navštívia Slovensko a zahrajú exkluzívny koncert dňa 20. júla 2023 v srdci banskobystrického kraja, na nádherných trávnatých poliach ‚Olympic Fields‘ vo Zvolenskej Slatine. Obrovské prípravy na obrovskú akciu začali,“ uviedla vtedy agentúra Profi Event, ktorá už od 4. novembra spustila predpredaj vstupeniek na podujatie.

Organizátori podujatia však upozorňovali záujemcov aj na to, že pôjde o expresne rýchly predaj vstupeniek: „Asi si bude treba švihnúť, lebo vypredanie nastavenej kapacity 12-tisíc vstupeniek sa totiž predpokladá do konca roka.“ 

Johnny Depp spolupráca s Diorom
zdroj: Dior

„Plánujeme zdvojnásobenie príjazdovej kapacity, osadenie osvetlenia areálu pár dní pred akciou, dočasné zavedenie vodovodu, vybudovanie vstupných brán, zjednodušenie vstupov, sprehľadnenie areálu či lepší prístup k najrýchlejším a najmodernejším výčapom, totálnu prerábku parkovania, atrakcie pre deti počas poobedňajšieho hrania hudobných hostí, kyvadlovú dopravu zo Zvolena až na miesto,“ ozrejmila v tom čase agentúra.

Nejde o jediný zrušený koncert veľkých hviezd

Zrušený bol počas tohto roku aj prvý ročník festivalu Orion. Na letisku v Dolnom Hričove neďaleko Žiliny tento rok neprídu Chuck Norris, skupiny Alphaville, Kabát či Paľo Habera & Team a ani mnohí ďalší hostia. Premiérový ročník sa zrušil iba pár dní pred jeho otvorením. Organizátori ho presunuli na rok 2024.

Multižánrový festival sa mal uskutočniť na severe Slovenska v dňoch 30. júna až 2. júla. Vedenie festivalu na sociálnych médiách zverejnilo informácie o smutnom, no nevyhnutnom rozhodnutí. Verejnosti však následne zabránili uverejňovať komentáre pod ich príspevkom, ako sme ťa informovali v tomto článku.

Zdroje: Facebook/Profi Event, tvnoviny.sk, archív Startitup, archív Startitup 2, FB/The Hollywood Vampires

Najnovšie videá

Trendové videá